Svētkos Krievijas robežas šķērsošana vieglajā auto būs atvieglotāka

Sākot no šīs nedēļas, līdz pat 15. janvārim Latvijas un Krievijas robežšķērsošanas punktā "Grebņeva" ir ieviests “Vienotais zaļais koridors”, pa kuru robežu šķērsot ātrāk varēs tās vieglās automašīnas, kurām nebūs deklarējamo preču. Šāda atvieglota kārtība ieviesta šobrīd, jo svētku laikā būtiski palielinājusies no Krievijas ieceļojošo transportlīdzekļu plūsma.

Trešdien, apmeklējot Grebņevas robežkontroles punktu uz Latvijas un Krievijas robežas ap desmitiem no rīta, šosejas malā kārtojas vien smagās kravas automašīnas. Vieglo automašīnu rindu nemana. Tomēr tieši šonedēļ, tā sakot, testa režīmā, ir atvērts “Vienotais zaļais koridors fiziskām personām”, kas līdz janvāra vidum dos iespēju tūristiem un personām, kuras dodas biznesa darīšanās ar vieglo automobili un kurām nav deklarējamu preču, robežu šķērsot ātrāk.

“Zaļais talons ir kāds no Krievijas? - Nē, šodien nav... tad varbūt paskatīsimies to, kas saistīts ar izbraukšanu no Eiropas Savienības...” robežšķērsošanas vietā “Grebņeva” uzsākto pilotprojektu darbībā izrāda Muitas pārvaldes Latgales muitas kontroles punkta pārstāvis Imants Šķirmants.

“Visa kustība pa šo joslu notiek, tāds tas talona paraugs... te uzrakstīs automašīnas numuru, uzliks zīmodziņu un ar šo talonu persona brauc uz Krieviju. Krievijas pusē arī uzrāda šo talonu, kas nozīmē, ka viņš jau brauc pa vienotu zaļo koridoru un viņam nav deklarējamo preču,” piebilst Šķirmants. Šāds vienotais zaļais koridors šeit Grebņevā darbojas jau no 15.decembra.

“Šodien trešā diena (..) Ir izmantojuši 32 pie iebraukšanas Eiropas Savienībā un 43 ir pie izbraukšanas. - Vai cilvēki principā ir informēti? - Jā, robežsargi, muitas amatpersonas šeit piedāvā - ja jums nav deklarējamo preču, lūdzu varat izmantot iespēju, un tas pats arī notiek pretējā Krievijas pusē,” saka Šķirmants.

Par to, vai ir dzirdēta šāda atvieglota kārtība robežas šķērsotājiem ar vieglo transportlīdzekli un bez deklarētajām precēm, Latvijas Radio jautā kādai tikko no Krievijas muitas zonā iebraukušai ģimenei, kas Latviju izmanto caurbraukšanai uz Bulgāriju. Taču šoferis par to neko nav dzirdējis, kaut gan šo robežšķērsošanas punktu izmantot sanākot samērā bieži.

“Fiziskās personas ar vieglo transportlidzekli pāatrinātā kārtībā varēs šķērsot Latvijas-Krievijas robežu ar noteikumu, ka personai nav deklarējamu vai konvenciāli aizliegtu preču,” saka Šķirmants. „Tas attiecas tieši uz vieglajām automašīnām, un tieši svētku laikā mēs to sākām 15. decembrī, lai jau cilvēki zinātu, un tad, kad pirmssvētku dienās, svētku dienās būs tā lielākā plūsma, cilvēki varēs šo ispēju izmantot,” norāda robežsargs.

Kopumā ik diennakti Grebņevas robežpunktu šķērso vidēji 200 transportlīdzekļi. Lai arī trešdien Grebņevas robežpunktā  vieglo automašīnu tikpat kā nav un vieglā transportlīdzekļu plūsma pēdējā laikā ir krietni samazinājusies, tieši uz svētkiem robežšķērsotāju skaits varētu palielinoties pat uz pusi. “Plūsma katru gadu uz svētkiem - ne tikai uz Ziemassvētkiem, bet arī uz Lieldienām, dažādiem festivāliem, kas Jūrmalā notiek, - palielinās apmēram par 40% - 50%,” saka Šķirmants.

Arī turpmāka šādas atvieglotas robežšķērsošanas kārtības ieviešana ieceļotājiem vai izceļotājiem bez deklarējamām precēm uz citiem svētkiem tiks izvērtēta pēc 15. janvāra, noslēdzoties šim pilotprojektam, tomēr jau tagad zināms, ka pastāvīga šāda kārtība nebūšot, to nepieļaujot šībrīža infrastruktūra.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti