Svētkos aicina nedegt eglītēs sveces

Ziemassvētku laikā teju katrā mājā ir izrotāta svētku eglīte. Tiek dedzinātas svecītes un gatavoti svētku mielasti. Taču nereti visas šīs darbības, cilvēkiem esot neuzmanīgiem, noved pie nelaimes. Piemēram, pērn svētku laikā ugunsnelaimēs bojā gāja divi cilvēki, bet cieta seši.

Svētkos aicina nedegt eglītēs svecesZane Mače
  Ugunsdzēsēji secina, ka galvenais šo negadījumu iemesls ir cilvēku vieglprātība un neapdomība, norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece:

  "Ir jārēķinās, ka vainagi un eglītes ir ļoti sausas un tie var ļoti ātri izraisīt ugunsnelaimi. Šogad reģistrēti jau vairāk nekā 10 ugunsgrēki, kas radušies no bez uzraudzības atstātām svecēm, tāpēc aicinām iedzīvotājus vairāk Adventes vainagos sveces nededzināt un atturēties no svecīšu dedzināšanas eglītēs, kas ir ļoti bīstami. Kas attiecas uz svētku eglītēm, ir jāņem vērā, ka ugunsgrēki var rasties ne tikai no svecītēm, bet jāatceras arī, krāsainās spuldzītes, ar kurām tiek rotātas eglītes - to nepareiza lietošana var izraisīt ugunsgrēku. Ja svētku dekorācijas izmantotas vairāku gadu garumā, var rasties īssavienojums, un jāņem vērā, kur paredzēts šīs elektriskās virtenes lietot. Piemēram, ja tās paredzētas lietošanai iekštelpās, tās nevar izmantot pagalmā vai mājas fasādes izgreznošanai."

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti