Panorāma

Simtiem brīvprātīgo steidz palīdzēt cietušajiem

Panorāma

Game on : Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!

Klusi un mierīgi Aglonas svētki

Svētkos Aglonā cilvēki uzvedušies apzinīgi

Šodien Aglonā norisinājās Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku galvenā svētā mise, uz kuru bija iespēja pulcēties līdz trim tūkstošiem dalībnieku ar speciālām ieejas kartēm. Šogad svētki Aglonā norisinājās, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskas drošības pasākumus. Kārtības nodrošināšanā šajās dienās iesaistījās policija, zemessargi, karavīri.

Svētkos Aglonā cilvēku uzvedušies apzinīgiKarina Važnaja, Renāte Lazdiņa

Svētku galveno svēto misi vadīja pāvesta sūtnis Baltijas valstīs, arhibīskaps Petars Antuns Rajičs. Savā uzrunā pāvesta sūtnis Baltijas valstīs aicināja uz cilvēciskumu, godīgumu ikdienas darbos, cieņu un solidaritāti vienam pret otru.

“Tāpēc uzņemsimies atbildību kā kristieši un ar prieku, uzticīgi un atbildīgi īstenosim savu dzīves aicinājumu veidot mīlestības civilizāciju, līdz ar to darīt cilvēciskāku un taisnīgāku, cilvēkiem atbilstošāku, Dievam un Viņa baušļiem uzticīgāku sabiedrību,” pauda priesteris.

Arī šogad uz Aglonu devās svētceļnieki no dažādām Latvijas vietām. Svētceļnieku grupas bijušas mazākas nekā ierasts, un to nav arī bijis īpaši daudz. Uzrunātie svētceļnieki atzīst, ka ir neierasti Aglonas svētkos redzēt tik maz cilvēku, tomēr atmosfēra bijusi mierīga un ļāvusi netraucēti nodoties lūgšanām.

Svētceļnieki par svētkiem AglonāRenāte Lazdiņa

Lielākajos Aglonas svētku pasākumos cilvēki varēja ierasties ar speciālām ieejas kartēm, savukārt Aglonas bazilikas Sakrālais laukums tika sadalīts sektoros, lai svētku dalībnieki varētu ievērot distanci.

Lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību un drošības pasākumu ievērošanu, cilvēku plūsmas koordinēja policija, zemessargi un karavīri, stāstīja Zemessardzes 35. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Jānis Svilpe.

“Abas dienas bija aptuveni līdzīgi – nedaudz pāri 1 700 apmeklētāju ar ieejas kartēm, neskaitot tehnisko un apkalpojošo personālu. Pasākumi notika bez starpgadījumiem, nebija tādu gadījumu, kad tiktu eskalēta situācija kaut kādās agresīvās izpausmēs. Cilvēki izpildīja visus norādījumus,” stāstīja pulkvežleitnants.

Policija kopumā Aglonas svētku norisi vērtē kā mierīgu, norādīja Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte: “Cilvēki visu svētku norises laiku apzinīgi ievēroja noteiktos drošības ierobežojumus. Arī Krusta ceļa laikā netika novērota cilvēku drūzmēšanās. Netika konstatēti arī citi likumpārkāpumi.”

Ar vakara svēto misi plkst. 19.00 pie Aglonas bazilikas dārza altāra arī noslēgsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku pasākumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt