Svētes skolas 2.- 4. klašu skolēniem šogad mācības nāksies uzsākt Glūdā

Vasarā ieskātie remonti pabeigti vairāk nekā pusē skolu, bet Jelgavas novada Svētes skola ir viena no tām, kur būvnieki rosīsies vēl rudenī, un tas sagadās grūtības gan vecākiem, gan skolēniem. 

Izglītības kvalitātes valsts dienests, apkopojot pašvaldību datus pirms jaunā mācību gada, informēja, ka 70% pašvaldību izglītības iestāžu pilnībā nokomplektējušas pedagogu kolektīvu, bet 56% pašvaldību visās skolās pabeigti remontdarbi.

Jelgavas novada divās skolās jaunajā mācību gadā turpināsies šovasar sāktie ēku rekonstrukcijas darbi. Svētes pamatskolā vislielākās grūtības ilgi gaidītais remonts sagādās 2.-4. klašu skolēniem, viņu vecākiem un arī pedagogiem, jo visu pirmo semestri bērniem mācības notiks desmit kilometru attālajās slēgtās Glūdas skolas telpās.  

Jelgavas novada Svētes pamatskola jauno mācību gadu šoreiz sagaidīs celtniecības sastatņu ieskauta. Šovasar uzsākti remontdarbi skolas vecajā korpusā, kas būvēts pirms 180 gadiem un kārtīgu remontu nav pieredzējis jau daudzus gadu desmitus.

Svētes pamatskolas direktore Inga Jansone stāsta: “Tiek grautas sienas, tiek siltināta ēka, un mēs iegūsim jaunu korpusu ar plašām telpām, kādas mums ir nepieciešamas, un skaistu ēdnīcu ar darbinieku kabinetiem.”

Vecā skolas daļā pēc rekonstrukcijas iegūs arī piecas jaunas telpas, bet pirmo semestri pirmklasniekiem un pamatskolas posma audzēkņiem nāksies sadzīvot ar remontdarbiem.  Vēl grūtāk būs 2. līdz 4. klašu skolēniem, kuri ik rītu no Svētes tiks vesti uz desmit kilometrus attālajām slēgtās Glūdas skolas telpām.

“Man jārēķinās ar to, ka bērns būs atpakaļ tikos, un tad man ir jābūt šeit, lai es varētu tālāk viņu aizvest uz pulciņu, kur viņš iet jau kopš četru gadu vecuma. Tas prasīs daudz vairāk laika,” saka divu bērnu mamma Dace Roznere.

Saspringta situācija gaidāma arī skolotājiem, kam šajā periodā  ne vien nāksies iztikt bez sporta zāles, bet arī  atgriezties pie jau novecojušajām mācību metodēm.

“Patiesībā tas būs ļoti, ļoti grūti, jo bērni ir pieraduši pie interaktīvajām tāfelēm,” saka 4. klases audzinātāja Ilga Lipšāne.

“Viņi ir pieraduši pie datu kamerām, viņi ir pieraduši aktīvi darboties ar dažādām interaktīvām mācību metodēm, bet tur, kā mēs redzējām, ir tikai soli, galds un tāfele,” viņa piebilst.

Ar remontdarbiem pirmajā semestrī nāksies sadzīvot arī Vilces skolā, kur notiek sākumskolas ēkas rekonstrukcija. Vērienīgie remonti Svētes un Vilces skolās izmaksās vairāk nekā 1, 4 miljonus eiro.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti