Svētdien Rīgas naktspatversmēs nakšņoja 859 cilvēki

Ņemot vērā aukstos laika apstākļus, naktspatversmes Rīgā strādā augu diennakti, un atbilstoši pieprasījumam tajās tiek nodrošināts nepieciešamais vietu skaits.  2014. gada 1. janvārī naktspatversmēs uzturējās 761 cilvēks, bet  26. janvārī – 859 cilvēki jeb par 13% vairāk.

Palielinoties pieprasījumam pēc naktspatversmes pakalpojumiem, Rīgas pašvaldībai sadarbībā ar līgumorganizācijām ir iespējas palielināt vietu skaitu par 30%. Visiem cilvēkiem, kuri vērsīsies kādā no patversmēm, tiks nodrošināta izmitināšana, informēja Rīgas domē.

Rīgā darbojas septiņas patversmes/naktspatversmes, kurās 863 vietas līdzfinansē Rīgas dome.

Līdz diviem mēnešiem gadā naktspatversmē var uzturēties bez maksas. Ja cilvēks naktspatversmē uzturas ilgāk par diviem mēnešiem un tam nav noteikts trūcīgās personas statuss, viņš veic daļēju maksu (līdzdalības maksājumu) par naktspatversmes pakalpojumu 0.64 eiro dienā. Naktspatversmē var saņemt siltu apģērbu, paēst vakariņas, izmantot sanitārās telpas, kā arī saņemt sociālā darbinieka konsultācijas.

Brīvdienas visvairāk cilvēku uzturējās Rīgas patversmes vīriešu nodaļā – aizpildītas 180 vietas, un biedrības ”Latvijas Sarkanais krusts” – aizpildītas 117 vietas. Biedrības „Zilais krusts” naktspatversme var uzņemt vairāk kā 200 cilvēkus, bet aizpildītas bija 132, jo šīs ir vienīgā no naktspatversmēm, kura neuzņem cilvēkus alkohola reibumā.

Pieaudzis apmeklētāju skaits arī Rīgas patversmes Dienas centrā bezpajumtniekiem un maznodrošinātiem Katoļu ielā 57. Ja 1. janvārī Dienas centrā uzturējās 107 cilvēki, tad brīvdienās – 230 cilvēki. Dienas centrā iespējams saņemt: sociālā darba speciālistu un psihologa pakalpojumus; izglītojošas prasmju apguves, rehabilitācijas, atbalsta un pašpalīdzības grupu nodarbības; ģimenes ārsta pakalpojumus primārās veselības aprūpes līmenī; dušas pakalpojumus; dezinfekcijas pakalpojumus; veļas mazgāšanas pakalpojumus. Dienas centrs pieejams cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Līdz 1. martam tas strādā katru dienu no plkst. 9.00 līdz 17.00, arī svētku dienās.

Pagarināts ir Rīgas patversmes Mobilās brigādes darba laiks – tā strādā pirmdienās, trešdienās, piektdienās no plkst. 9.00 līdz 17.00, otrdienās un ceturtdienās no plkst. 11.00 līdz 19.00. Iedzīvotāji aicināti ziņot Mobilajai brigādei par bezpajumtnieku pulcēšanās vietām, tādējādi palīdzot Mobilajai brigādei nodrošināt cilvēkiem, kuri palikuši bez pajumtes, nepieciešamo palīdzību, informāciju un  nokļūšanu patversmē.

Atgādinām un lūdzam rīdziniekiem nebūt vienaldzīgiem un, ja viņu redzeslokā nonāk cilvēki, kuri uzturas dzīvošanai nepiemērotos apstākļos, t.i., uz ielas, dārza būdās, šķūnīšos, pamestās ēkās vai citās vietās, informēt Rīgas patversmes Mobilo brigādi ielu sociālajam darbam ar bezpajumtniekiem pa tālruni 27023550.

Lūgums iedzīvotājiem būt atsaucīgiem un nepaiet vienaldzīgi garām cilvēkam, kurš nonācis bezpalīdzīgā stāvoklī,  jo palīdzība ir viena zvana attālumā: piezvanot pa ārkārtas situāciju tālruni 112, policijai pa tālruni 110, vai neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam 113.

Cilvēkus aukstajā laikā aicina nelietot alkoholu un apreibinošas vielas, kā arī novērtēt zemās gaisa temperatūras ietekmi uz cilvēka fizisko stāvokli un ģērbties atbilstoši laika apstākļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti