Dievkalpojums

Translācija no Vatikāna.

Dievkalpojums

Ekumēniskais dievkalpojums no Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles

Pareizticīgo Kristus augšāmcelšanās svētku nakts dievkalpojums

Svētdien pareizticīgie atzīmē Lieldienas

Svētdien ar vairākiem pasākumiem un dievkalpojumiem Latvijā un visā pasaulē atzīmē pareizticīgo Lieldienas.

Latvijas Pareizticīgās baznīcas metropolīts Aleksandrs savā apsveikumā ticīgajiem vēlējis izjust patiesu prieku par Augšāmcelšanās vēsti, aicinājis mīlēt un cienīt vienam otru, un spēt ieraudzīt ikvienā cilvēkā brāli un savu tuvāko.

Dabas atmoda šajās dienās vēl labāk ļauj izjust Lieldienu vēsti – atzina svētdien pie Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrāles sastaptie cilvēki, kuri svin pareizticīgo Lieldienas.

Cilvēki atzina, ka šos svētkus sagaida lieliskā noskaņojumā un pēc baznīcas apmeklējuma svinēs šos svētkus kopā ar ģimeni.

“Šodien tik skaista saulīte, tik skaists laiks! Tādējādi vēl labāk un dziļāk var izjust šo augšāmcelšanās vēsti, jo tā gluži vai ieraugāma arī dabā. Cilvēkiem Lieldienās es novēlu labestību, mieru un harmoniju, lai mēs visi kļūtu labestīgāki, jo cik ilgi var naidoties!” teica kāda pareizticīgā.

Pareizticīgie atzīmē LieldienasBaiba Kušķe

  Tādās valstīs kā Grieķija, Kipra, Rumānija un arī Latvija Pareizticīgo baznīca atzīmē Lieldienas pēc Jūlija kalendāra. To 45. gadā p.m.ē. izveidoja Jūlijs Cēzars pēc astronoma Sosigena izstrādātā projekta, un tā pamatā ir Saules gads.

  Jau Nīkajas koncila laikā (325. gadā) kalendārā tika izsvītrotas trīs dienas, jo, tā kā Jūlija kalendārā gadu skaitīja garāku, nekā tam vajadzēja būt, tad arī pavasara sākums jeb pavasara saulgrieži faktiski bija trīs dienas ātrāk.

  Turpmākajos gados, skaitot laiku pēc šī kalendāra, izveidojās kļūda (laiks no astronomiskā atpalika 128 gadu laikā par 1 dienu). 1582. gadā šo kļūdu novērsa pāvests Gregors XIII, pavēlot skaitīt nākamo dienu pēc 4. oktobra par 15. un tādējādi izsvītrodams gadu gaitā radušos apmēram 10 dienu kļūdu. Viņš arī pavēlēja skaitīt 3 gadus pa 365 dienām, bet ceturto – ar 366 dienām (t.s. garo gadu). Pēc Gregora kalendāra Lieldienas visā pasaulē svin Romas Katoļu baznīca un protestanti.

  Kā vēstīts Latvijas Pareizticīgās baznīcas oficiālajā mājaslapā, baznīcas galva metropolīts Aleksandrs svētdienas vakarā kalpos svētku Lielo vakara dievkalpojumu Rīgas Kristus Piedzimšanas katedrālē, līdzkalpojot visiem Rīgas prāvestības garīdzniekiem. Dievkalpojuma sākums plkst.17.00. Dievkalpojuma laikā ticīgajiem tiks izdalīta Svētītā Uguns. Dievkalpojumi notiks arī citviet Latvijā. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti