Svētdien kūla dedzināta maz, drūmākā statistika – sestdien

Svētdiena līdz šim bijusi ugunsdzēsējiem salīdzinoši mierīga, jo nav konstatēti apjomīgi kūlas ugunsgrēki. Kopumā šogad Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēmis jau vairāk nekā 1200 izsaukumu saistībā ar pērnās zāles degšanu. Visvairāk izsaukumu diennaktī bijis tieši sestdien, 6.arpīlī.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkaviece pastāstīja, ka skaitliskā ziņā diennaktī vislielākais saņemto izsaukumu skaits bijis tieši sestdien – izdega vairāk nekā 460 hektāri Latvijas zemes.

Savukārt svētdien līdz pulksten 16.00 VUGD saņēmis nedaudz vairāk nekā 50 izsaukumus uz kūlas ugunsgrēkiem, kuri platības ziņā nav bijuši vairāku desmitu hektāru lieli.

Inta Palkaviece: Svētdien kūla dedzināta mazākKristaps Feldmanis

  Vidzemē sejas apdegumus guvusi 16 gadus veca pusaudze, kura mēģināja nodzēst kūlas ugunsgrēku. Meitene nogādāta slimnīcā.

  Savukārt plkst. 17.38 VUGD saņēma izsaukumu uz Bērzaunes ielu Rīgā, kur bija izcēlies ugunsgrēks. Tuvojoties notikuma vietai, bija redzami melni dūmi. Ierodoties konstatēts, ka deg vienstāvu ēka. Vairāk nekā 30 ugunsdzēsēju glābēju veica šī paaugstinātas bīstamības ugunsgrēka dzēšanas darbus.

  Ugunsdzēsēji glābēji atgādina, ka iedzīvotājiem, mēģinot dzēst pērnās zāles ugunsgrēkus pirms ugunsdzēsēju ierašanās, vajadzētu pārliecināties, ka dzēšanas darbi neapdraudēs iedzīvotāja veselību un dzīvību.  

  “Gribam atgādināt iedzīvotājiem, ka, pieturoties sausajam un vējainajam laikam, kūlas ugunsgrēku platības un skaits ar katru dienu pieaug, ko pierāda arī vakardiena, bet ir jāņem vērā, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai arī darbības, kas var novest pie ugunsgrēka, piemēram, nepieskatītu ugunskuru kurināšana. Mēs aicinām iedzīvotājus sakopt savas teritorijas bez kūlas dedzināšanas un gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, zvanīt 112,” atgādināja Palkavniece.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti