Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Autovadītāji pret velobraucējiem

Svētceļnieki tuvojas Aglonai

Svētceļnieki uz Aglonu dodas gan pabūt vienatnē, gan būt kopā ar ģimeni

Svētceļnieki, kuri augusta pirmajā pusē grupām dodas uz Aglonu, ceļā ir devušies katrs savu mērķu dēļ: kāds vēlas pabūt vienatnē, kāds – kopā ar ģimeni.

Viena no šādām grupām ir Rīgas Katoļu ģimnāzijas un Rīgas Svētās Terēzes no bērna Jēzus draudzes apvienotā svētceļnieku grupa. Šogad tā svētceļojumu uzsāka Rēzeknē, sešu dienu laikā mērojot 90 kilometrus un veltot savas lūgšanas un pārdomas dzimtenei.

“Tā kā ir Latvijas simtgade, tad arī mūsu svētceļojuma mērķis ir domāt par to, Latvijai sasniedzot šādu cienījamu vecumu,” paskaidro Rīgas Katoļu ģimnāzijas kapelāns un priesteris Modris Lācis.

“Godā savu tēvu un māti. Tas nozīmē gan tēvzemi, gan mātes valodu. Proti, lai šīs vērtības būtu pašas galvenās. Svētceļojums ir aiziešana uz to apsolīto zemi, kas ir īstā dzimtene,” norāda Lācis.

Grupā ir vairāk nekā 60 cilvēki, no kuriem puse - bērni un jaunieši. Šī ir viena no lielākajām svētceļnieku bērnu grupām. Jaunākajam ir vien četri gadi. Tāpēc dienā parasti tiek noieta distance līdz 20 km. Šajā grupās piedalās vairākas daudzbērnu ģimenes.

“Šāds svētceļojums ģimeni vēl vairāk savieno. Es pamanu lietas, kuras ir pazudušas bērniem no niķiem un tādām lietām,” novērojis svētceļnieks Pēteris Valners. “Ikdienā diemžēl sanāk reti būt visiem kopā uz ilgāku laiku. (..) Es dažkārt brīnos par savējiem, kas ikdienā varbūt paslinko, bet šeit viņš iet tikai uz priekšu, pilnīgi sajūtot, ka viņam ir spēks kaut kāds dots,” norāda Valners.

Līdzīgas pārdomas ir vēl vienam svētceļniekam Romualdam Beļavskim. “Kontakts [ar ģimeni] tomēr ir daudz tuvāks. [..] Sadzīviskas lietas šobrīd nav ļoti aktuālas [..],” stāsta Beļavskis.

Ja ir aicinājums. ir jādodas svētceļojumā. Bērni tam nav šķērslis, vien jāizvēlas piemērots maršruts un grupa. Jau drīzumā Aglonas bazilikā pulcēsies visas svētceļotāju grupas, lai kopā ar tūkstošiem ticīgo godātu Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti