Dienas ziņas

Bauskā iebilst pret lielāku novadu veidošanu

Dienas ziņas

Vētra sapostījusi Jaungulbenes muižu

„Sveika, Latvija!” jaunieši satiekas ar vienaudžiem Kalvenē

«Sveika, Latvija!» jaunieši no ASV satiekas ar vienaudžiem Kalvenē

Lai iepazītu savu vecāku un vecvecāku dzimteni, kā arī kultūrvēsturiskās bagātības, vienaudžiem Latvijas skolās, ik vasaru ir iespēja satikties nometnē „Sveika, Latvija!”. To organizē Amerikas latviešu apvienība. Šoreiz tālie ciemiņi ceļojumā pa Kurzemi piestāja arī Aizputes novada Kalvenes pamatskolā, lai iepazītos ar skolu un vienaudžiem.

Divdesmit divus jauniešus no Amerikas, Kanādas un Austrālijas Kalvenes pamatskolas skolēni sagaidīja ar dziesmām, medus maizi un avota ūdeni. Gatavošanās šim nozīmīgajam notikumam bijusi vismaz mēneša garumā, bet jaunieši uzsver, ka tā ir lieliska iespēja iepazīties un satikt jaunus draugus no tālām zemēm.

"Gatavošanās notika ļoti raiti un cītīgi. Skolēni nāca vasaras brīvlaikā uz skolu kā ikdienā uz mācībām," atklāj Kalvenes pamatskolas direktore Skaidrīte Segliņa. Jauniešiem tika nodrošināti dažādi uzdevumi skolas kabinetos, tai skaitā tika izgatavotas Latvijas kartes.  

"Šī mana pirmā reize. Kad es ierados bija tik skaisti.

Lai gan esmu redzējusi bildes, bija skaistāk nekā biju domājusi," Aizputes televīzijai stāsta projekta dalībniece no ASV Maija O`Hara. 

Cita projekta dalībniece Silvija Grava savukārt atklāj, ka Latvijā bijusi jau vismaz četras reizes un pauda apmierinājumu ar piedzīvoto.

"Man patīk iepazīt Latviju, jo ir daudz jaunu piedzīvojumu," saka meitene.

Viens no brauciena "Sveika, Latvija!" mērķiem ir uzlabot jauniešiem latviešu valodas zināšanas. "Ikdienā viņi mācās Amerikas skolās, sestdienās apmeklē latviešu skolu. Tad, kad brauciens iet uz otru pusi, tad viņi krietni labāk runā latviski," atzīst projekta koordinatore Anita Ozola. 

Nepilnu divu nedēļu laikā svešumā dzīvojošie jaunieši paguvuši pabūt visos četros vēsturiskajos novados, tuvāk iepazīstot dabu, kultūru un tradīcijas, bet savu viesošanos Latvijā jaunieši noslēgs ar vizīti pie Valsts prezidenta, kurā piedalīsies arī Kalvenes pamatskolas pārstāvji.

Izglītojošā ceļojumu programmu „Sveika, Latvija!” jau divdesmito gadu rīko Amerikas latviešu apvienība. Šī jau ir 38. jauniešu grupa, kas apmeklē savu senču zemi, tādējādi uzturot savu latvietību.„Sveika, Latvija!” ceļojumi latviešu valodā ir domāti jauniešiem 13 - 15 gadu vecumā, kas absolvējuši latviešu skolu ASV, vai kas runā latviski. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti