Dienas ziņas

Rēzeknē meklē investoru rūpniecības kompleksam

Dienas ziņas

Jauniete īsteno sapni par savu veterināro klīniku

„Sveika, Latvija!” jaunieši tiekas ar vienaudžiem

«Sveika, Latvija!» jaunieši no Amerikas un Austrālijas satiekas Grobiņā

Jau 21.gadu Amerikas latviešu apvienība rīko izglītojošu programmu jauniešiem "Sveika, Latvija!". Nepilnās divās nedēļās ir iespēja iepazīt latviešu tradīcijas, kas dos jaunu impulsu latviskuma saglabāšanā Amerikā un Austrālijā.

23 jauniešus un viņu skolotājus no Amerikas un Austrālijas sagaida Grobiņas ģimnāzijas astoto un devīto klašu audzēkņi. Viņi visi ir vienaudži ar latviskām saknēm, bet atšķirīgām dzīvesvietām. Satraukums un samulsums ātri vien pazūd pēc savstarpējās iepazīšanās un apmaiņas ar simboliskām dāvanām. Grobiņniekiem ārvalstu ciemiņi nav nekāds retums, taču šis notikums ir īpašs.

"Tas ir tas patriotisms, tā piederība. Tā ir iespēja tos, kas ir aizbraukuši, šādā veidā saukt mājās," lēsa Grobiņas sākumskolas un ģimnāzijas direktore Laila Urbāne.

15 un 16 gadu vecie jaunieši zina stāstīt par savām senču saknēm Latvijā, arī par vecvecāku bēgļu gaitām kara laikā.

Lielākoties arī šobrīd ģimenēs vairāk vai mazāk cenšoties runāt latviski, tiekot uzturētas senās tradīcijas un apmeklēta kāda no latviešu skolām.

"Mums ir diezgan laba kopība, skola satur visus. Ir daudz cilvēku, kuriem interesē runāt latviski, uzturēt kaut ko no tā, tie nāk un strādā," atzina projekta dalībniece Līga Dārziņa no Austrālijas.

"Čikāgā ir lielākā latviešu skola Ziemeļamerikā un tā ir vienīgā latviešu skola, kam ir ģimnāzijas programma. Tā ir trīsgadīga programma. Pēdējā gadā te mācās ap 108 bērnu, skola ir pieaugusi tagad," stāstīja projekta dalībniece Māra Gundruma no ASV.

Izglītojošā ceļojuma programmas "Sveika, Latvija" laikā tā dalībnieki iepazinuši izcilākās vietas vēsturiskajos novados, kā arī piedzīvojuši īstus Līgo svētkus Dzegužkalnā Rīgā.

Šī bijusi lieliska iespēja daudziem pirmoreiz savām acīm redzēt to, par ko lasīts grāmatās, kā arī bagātināt savu valodu.

"Man ļoti patīk, ir daudz skaistāk, nekā es domāju. Vislabāk patika Rundāles pils," ar gūtajiem iespaidiem dalījās projekta dalībniece Alīna no ASV.

"Vest viņus šeit vairāk un vairāk, varbūt šeit pavadīt kādu vasaru, varbūt pat skolā vai universitātē iet. Tad viņi tiešām varētu iedzīvoties šinī tautā, varbūt arī paši varētu šeit pārcelties," sprieda projekta dalībnieks Mārtiņš Jansons no ASV.

Viesošanos Latvijā jaunieši noslēgs ar vizīti pie Valsts prezidenta. Taču jau augustā ieradīsies jauna grupa, kuru šoreiz sagaidīs viņu vienaudži Aucē un Cēsīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt