Sveicot 1. septembrī, Levits aicina visas dzīves garumā apgūt arvien ko jaunu

Zinību dienā Valsts prezidents Egils Levits sveic skolotājus, universitāšu pasniedzējus, skolēnus un studentus, norādot, ka mūsdienu laikmets aicina katru dienu apgūt ko jaunu.

Paziņojumā medijiem izplatītajā apsveikumā Levits norādījis, ka sabiedrība ir uzticējusi skolai un skolotājiem lielu atbildību: “Šī atbildība ir veidot mūsu nākotnes kopdzīves telpu, audzinot un izglītojot jaunās personības. Jūsu rokās ir ne tikai konkurētspējīgas un mērķtiecīgas, bet arī cilvēciskas, pilsoniski aktīvas un sociālas personības sagatavošana, kuras centrā ir vērtības, kas izpaužas attieksmēs un rīcībā.”

Levits paudis, ka vērtību sistēma raksturo konkrēto sabiedrību un tās attieksmi pret līdzcilvēkiem un valsti. Lai gan vērtību pamatus ieliek ģimene, taču visnozīmīgākajā veidā personības vērtību sistēma veidojas tieši skolas gados.

“Vērtību un vērtību sistēmas apjēgšanā, pieņemšanā un tālāknodošanā skolas un skolotāju loma ir neatsverama. Es ticu jums un jūsu sirds gudrībai jauno personību sagatavošanā!” citēts Valsts prezidents.

Levits apsveikumā vērsies arī pie skolēniem un studentiem, norādot, ka mūsdienu laikmets aicina katru dienu apgūt kaut ko jaunu.

“Mācoties un gūstot pieredzi, jūs veidojat savas personības kā indivīdi un kā pilsoņi un kļūstat par spēcīgu Latvijas balstu, ar ko lepojas ne tikai jūsu ģimene, bet ikviens Latvijas pilsonis. Mēs esam ļoti talantīga tauta, un katrs varam iemiesot dažāda veida prasmes, kāds pat vairākas,” paudis Levits.

Prezidents aicina skolēnus un studentus visas dzīves garumā apgūt arvien kaut ko jaunu, lai veidotu Latviju par modernu, tiesisku, nacionālu un ilgtspējīgu valsti Ziemeļeiropā.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība) apsveikumā Zinību dienā uzsvēra, ka laba izglītība palīdz izprast mūsu vērtības, iemāca domāt patstāvīgi un tiekties pēc jauniem atklājumiem. Zinātkāre maina pasauli, bet vērtības to satur kopā!

“Sirsnīgi sveicu skolēnus un skolotājus, studentus un pasniedzējus 1.septembrī, uzsākot jauno mācību gadu! Novēlu visiem daudz spēka, optimisma un aizrautības!” novēlēja Mūrniece.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti