Panorāma

Būt vai nebūt olu rūpnīcai Valkā?

Panorāma

Rīgā sāksies vērienīgi ielu remontdarbi

Šveices prezidents A. Bersē vizītē Rīgā

Šveice vēlētos aktīvāku ekonomisko sadarbību ar Latviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vizītē Latvijā pirmdien, 14.maijā, bija ieradies Šveices prezidents Alēns Bersē ar kundzi Mjurielu Cēnderi-Bersē, apliecinot Latvijas un Šveices ciešo sadarbību un labas divpusējās attiecības. Šveices prezidents norādīja, ka vēlētos vēl aktīvāku Latvijas un Šveices ekonomisko sadarbību, un tās veicināšana bijis viens no šīs vizītes mērķiem.

Latvijas un Šveices attiecības tiek raksturotas kā labas. Šveice bija viena no pirmajām valstīm, kas ar Latviju 1991.gadā atjaunoja diplomātiskās attiecības, un Šveices prezidenta vizīte Rīgā tikai vēlreiz labo sadarbību apliecinot. Bez savstarpējiem uzmanības apliecinājumiem neizpalikušas arī sarunas par to, kā šīs attiecības vēl vairāk stiprināt.

Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis sacīja, ka īpaša interese ir par sadarbību biomedicīnā, bioekonomikā, informācijas tehnoloģiju attīstībā, izglītībā un zinātnē.

"Vēsturiski Šveice ir Latvijas tuvs draugs un partneris, un, kā mēs runājām ar prezidenta kungu, 20.gadsimta sākumā latviešu inteliģences pārstāvji izmantoja Šveices patvērumu, lai attīstītu Latvijas valstiskuma ideju," teica Vējonis.

Par šobrīd Latvijā aktuālo banku darbības drošību un  naudas atmazgāšanas apkarošanu daudz runāts arī Šveicē, kur banku bizness ir viens no stūrakmeņiem. Šveice un Latvija negrasoties viena otru mācīt. Vienlaikus varot dalīties pieredzē.

"Katru reizi, kad mēs saskārāmies ar situācijām, kurās mēs tikām starptautiski kritizēti, atvērtā veidā, kas nav vienkārši, mēs centāmies šos jautājumus atrisināt.

Deviņdesmitajos gados bija nopietna diskusija par naudas atmazgāšanu, un kopš tā laika mums ir viena no stingrākajām likumdošanām šajos jautājumos," teica Šveices prezidents Alēns Bersē.

"Tie ir mājasdarbi, kas katrai valstij pašai jāizdara savā finanšu sektorā, un mēs bijām vienoti, ka banku sektora pārskatāmība, caurskatāmība, kontrole, lai netiktu finansētas nelikumīgas darbības, ir svarīga visām Eiropas valstīm," piebilda Vējonis.

Šveices prezidents atzina, ka šī ir viņa pirmā vizēte Latvijā, bet, visdrīzāk, nebūs pēdējā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti