Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Centīsies glābt Aizputes Ordeņa pili

Sutru pagastā rosina atgriezties Preiļos

Sutru pagastā rosina atgriezties Preiļos

Līvānu novads ir viens no retajiem, kuram administratīvi teritoriālās reformas ietvaros paredzēts palikt līdzšinējās robežās. Taču arī tur gaidāmā reforma saviļņojusi cilvēku prātus. Tā, piemēram, Sutru pagastā daļa iedzīvotāju izteikusi vēlmi atdalīties no Līvāniem. 

Savulaik Sutru pagasts ietilpa Preiļu rajonā, bet iepriekšējās redormas ietvaros pirms 11 gadiem izlēma pievienoties Līvānu novadam. Tagad daļa iedzīvotāju šo izvēli nožēlo. Viņuprāt, Līvāni nepietiekami rūpējas par pagasta ceļiem, kā arī nav spējuši nosargāt no slēgšanas Sutru pamatskolu. Tādēļ zem aicinājuma Sutru pagastu pievienot atpakaļ Preiļu novadam parakstījušies jau 80 iedzīvotāju. Viņu vidū arī Leons no Lielbērzu mājām.

Tomēr vairākums "Panorāmas" satikto Sutru iedzīvotāju ar dzīvi Līvānu novadā ir apmierināti un nekādas pārmaiņas nevēlas. 

Tikmēr Līvānu novada domē uzskata, ka parakstu vākšanu par pāriešanu uz Preiļu novadu rosinājuši daži cilvēki personīgas nepatikas dēļ. 

"Es pieļauju, ka tur ir kāda tīri subjektīva sajuta. Nevarētu teikt, ka mums ir kāds pagasts aizmirsts. Sutros arī šogad esam asfaltējuši ielu, kārtojuši infrastruktūru. Arī skolu līdz pēdējam centāmies saglabāt," pastāstīja Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietniece Ginta Kraukle (ZZS). 

Novada pārstāve īpaši uzsvēra, ka sociālais nodrošinājums Līvānos pārspēj Preiļu piedāvājumu. 

"Esam salīdzinājuši datus un varam apgalvot, ka mūsu piedāvājums šai ziņā ir labāks," norādīja Kraukle. 

Tikmēr citos apkārtnes pagastos notiek pretēja virzība. Interesi pievienoties Līvānu novadam izteicis Vīpes pagasts no Krustpils novadā un daļa no Vārkavas novada. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti