Panorāma

Ādažu vidusskolas skolēni saņem planšetdatorus

Panorāma

LTV un LR raidījumi – arī komercmedijos

Kā pagājusi pirmā attālināto mācību nedēļa?

Šuplinska par attālinātajām mācībām: Skolas nav izmisumā

Pirmā attālināto mācību nedēļa liecina, ka skolas un skolotāji atrod risinājumus un Izglītības ministrija (IZM) nesaņem izmisuma zvanus no direktoriem un skolotājiem, bet nedaudz izmisuši ir vecāki, intervijā Latvijas Radio atzina Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija). 

IZM pirmajā attālināto mācību nedēļā aptaujāja skolas par mācību organizēšanu, un 97% skolu direktori atbildēja, ka skolotāji ir nodrošināti ar visu nepieciešamu tehnoloģisko aprīkojumu un arī atlikušajiem 3% nav neatrisināmo problēmu. 

Direktori norāda, ka skolām ir rīcības plāns, skaidrs, kā notiek saziņa ar vecākiem, kā organizēt mācību procesu. Arī skolēniem nodrošināts tehnoloģiskais atbalsts, IZM un pašvaldības aktīvi pieslēdzās, lai to nodrošinātu tiem skolēniem, kuriem nebija pieejams dators, viedierīce un internets. Šuplinska cer, ka nākamnedēļ šīs problēmas būs novērstas, un, ja nebūs, tie būs tikai atsevišķi gadījumi.  

Taču diezgan daudz skolu - 17% - norādīja, ka trūkst savstarpēji saskaņota skolotāju darbības plāna, daži norāda, ka strādā, ievērojot stundu grafiku un nedomā par saskaņotu rīcību. IZM sazinās ar skolām, lai pārliecinātu, ka saskaņotais plāns ir svarīgs, jo tas ļauj plānot, kādā platformā strādāt, kad rīkot tiešraides, kad sazināties ar vecākiem, ieraudzīt saikni starp priekšmetiem, skaidroja ministre.

Viņa atzina, ka viņu gan uztrauc tas, ka no 792 skolām IZM atbildes par attālināto mācību organizēšanu saņēma no 606. Redzams, ka ne visi skolu direktori atsaucās IZM aptaujai, bet Šuplinska cer, ka līdz pirmdienai būs saņemtas ziņas arī par pārējām skolām.

Tomēr kopumā ministre atzina, ka priecē tas, ka IZM nesaņēma absolūta izmisuma zvanus no direktoriem vai skolotājiem, drusku izmisuši vecāki, kuriem tagad vairāk jāiesaistās.

Viņa arī atzina, ka pirmās nedēļas laikā vēl nevar izdarīt secinājumus par attālināto mācību kvalitāti, pašlaik ir svarīgi, kā organizēts process, svarīgi visiem iejusties nebijušos apstākļos.

Ministre arī atklāja, ka tiek meklēts īpašs risinājums tieši 1. – 4. klašu skolēnu atbalstam un tiek strādāts pie izglītojošā virszemes televīzijas kanāla. Ja viss sanāks, tad ar 6. aprīli būs atsevišķa programma no pulksten 9.00 līdz 17.00.

KONTEKSTS:

Mācīties attālināti skolēni spiesti, jo valstī izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar Covid-19 izplatību.    

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi. 

Bet 25.martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem,  kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā, un pēc epidemiologu teiktā, Latvija nonākusi epidēmijas otrajā fāzē, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgiem.  

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti