Rīta Panorāma

Informatīvā kampaņa «Tēt, esi unikāls!»

Rīta Panorāma

Intervija ar Rihardu Kozlovski

Intervija ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku

Šuplinska grib mazāk studentu, bet gudrākus

Ir jāizvēlas, vai gribam, ka visiem masveidā ir augstākā izglītība, vai arī, ka segmentējam spējas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).

Viņa stāstīja, ka līdz ar kompetenču izglītību norisināsies arī izglītošana par karjeru. Jau kopš 6. klases bērniem un viņu vecākiem būs jāsaprot savas stiprās puses, kuras pēc tam jāizkopj, iestājoties vispārējā vidusskolā vai profesionālajā vidusskolā. Šuplinska neizslēdza, ka no abām var startēt arī augstākajā izglītībā. 

Ministre gan norādīja, ka augstskolā vēlas mazāku studentu skaitu, bet lielāku kvalitāti. Viņa kā argumentu norādīja to, ka Latvijā ir liels to cilvēku skaits, kuri ieguvuši augstāko izglītību, bet maz to, kuri ieguvuši arī doktora grādu.

Šī saruna risinājās saistībā ar ministres ideju no nākamā mācību gada paaugstināt uzņemšanas prasības augstskolās, nosakot, ka par valsts naudu studēt drīkstēs vien tie, kuriem vidējā atzīme būs vismaz 7 balles, kā arī nebūs nevienas nesekmīgās atzīmes. 

Šuplinska gan neatbildēja uz jautājumu, ko darīt tiem skolēniem, kuri mācās skolā ar zemākām vispārējām sekmēm. Ministre sāka runāt par to, ka skolēniem un skolotājiem novēl strādāt sev un savai dzīvei, nevis atestātam.

KONTEKSTS:

Studenti nobažījušies par Šuplinskas ideju vērtēt vidējās sekmes skolā. Viņi uzskata, ka tas augstāko izglītību padarīs nepieejamu.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti