Rīta Panorāma

Sākas jaunais mācību gads

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Sākas jaunais mācību gads. Intervija ar izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku

Šuplinska: Epidemioloģiskā drošība skolās sākas no katras ģimenes

Epidemioloģiskā drošība skolās sākas no katras ģimenes, intervijā Latvijas Televīzijā teica izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).

Ministre stāstīja, ka katra skola ir centusies nodrošināt distancēšanos un citus ierobežojumus drošībai Covid-19 apstākļos, bet vienlaikus arī ģimenēs katram vajadzētu būt uzmanīgam.

"Saistībā ar epidemioloģisko situāciju ir laiks pārvērtēt katram savu atbildību.

Epidemioloģiskās situācijas attīstība sākas no katras ģimenes," sacīja Šuplinska. Viņa aicināja būt katram atbildīgam, dodoties uz skolu.

Ministre stāstīja, ka skolās ar mazāk audzēkņiem distancēšanās ir vieglāka, bet lielajās skolās, kur ir 600 un vairāk skolēnu, tiek domāts par stundu rīkošanu mācību blokos, nosakot dažādus stundu laikus, dažādas mācību maiņas. Ir arī skolas, kuru audzēkņi mācās papildu telpās, jo skolās vēl norit renovācijas darbi.

Saistībā ar iespējamiem Covid-19 uzliesmojumiem skolās kopā ar Veselības ministriju izveidoti trīs scenāriji. Ja saslimst kāds bērns klasē, tad ir iespējams izolēt klasi, piemēram, uz mēnesi. Vēl ir iespējams izolēt novadu, ja saslimšana ir plašāka. "Trešo scenāriju vēl negribu izskatīt," teica ministre, bet tas būtu vēl lielāks ierobežojums mācībām klātienē.

Skolu plāni Covid-19 risku ierobežošanai netiks uzraudzīti, bet ministrijas padotības iestāde skatīsies līdzi, īpaši skolām, kuras savus plānus par darbu Covid-19 apstākļos vēl nav iesniegušas.

Šuplinska norādīja, ka ir arī gatava vērtēt papildu naudas piešķiršanu skolām, ja tām būs papildu izdevumi saistībā ar mācību norisi.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti