Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Cēsu apkārtnē pārskata skolu tīklu

«Supervaronim nepazust» – Zemgalē

«Supervaronim nepazust» – maziem skolēniem stāsta par drošību

Valsts policijas rīkotajā akcijā “Supervaronim nepazust”, kuras laikā ar sākumskolas audzēkņiem pārrunā rīcību dažādās situācijās, kad bērns uz ielas atrodas viens, supervaroņa apliecību ieguva ap 60 Jelgavas novada Aizupes pamatskolas bērnu. Nākamais drošības kampaņas pieturpunkts Zemgales reģionā būs Aizkrauklē.

Akcija tapa pēc traģiskajiem notikumiem šovasar Liepājā, kur gājis bojā piecus gadus vecs nomaldījies zēns. Akcija līdz 10. novembrim apceļos visus Latvijas reģionus.     

Novembris Aizupes pamatskolā sākas ar atkalsatikšanos ar Valsts policijas darbiniekiem un policijas tēliem Bruno un Rūdi, kuri šoreiz palīdz 1.-3. klašu skolēniem kļūt tikpat zinošiem un drošiem kā supermenam.

“Mēs piedalāmies dažādos drošības pasākumos, arī uz citām skolām braucam, un tad kopīgi gan pirmās palīdzības sniegšanu, gan elektrodrošību, gan pārējās lietas ar bērniem tiek pārrunātas,” stāstīja Aizupes pamatskolas direktores pienākumu izpildītāja Ināra Eliņa.

“Es domāju, ka šīs akcijas ir ļoti svarīgas un nozīmīgas bērniem, jo bērniem arī jāprot rūpēties par savu drošību,” piebilda Eliņa.

Lai kļūtu par supervaroni, ikvienam mazajam jāzina pieci paši svarīgākie punkti - ko darīt, ja gadījusies kāda ķeza, kā sauc vecākus un kāds ir vecāku telefons, kā arī  dzīvesvietas adrese un palīdzības dienesta tālruņa numurs.

“Problēmas ir tiem bērniem, kuri nespēj orientēties un objektīvi novērtēt situāciju. Tie var būt bērni no piecu gadu vecuma, bet ir bijuši gadījumi, kad pazūd divgadīgs bērns, un arī desmitgadīgs bērns apmaldās,” norādīja Policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks Kaspars Rekscs.

Īpaši svarīgi zināt par drošību ir tiem bērniem, kuri uz skolu un no skolas dodas ar  pilsētas satiksmes autobusu.

Trešklasnieks Rodrigo stāstīja, ka visus noteikumus zina un viņiem ar mammu esot arī sava papildu drošības sistēma.

“Es pats braucu ar autobusu, un man jāpazvana mammai un jāpasaka, ka es esmu pie skolas iekāpis autobusā un braucu pie tevis. Un, kad esmu izkāpis tad, jāpiezvana mammai un jāpasaka, ka esmu izkāpis un nāku pie tevis,” stāstīja skolēns.

Akcija “Supervaronim nepazust” domāta mazajiem bērniem, tomēr interesi tā raisa arī lielajos. Uzrunātie teic, ka apmaldīties nav nācies, bet “pazaudēties” lielveikalā gan.

Akcija “Supervaronim nepazust” turpināsies līdz 10. novembrim. Policija aicina drošības jautājumus pārrunāt arī ģimenēs, bet, lai tas būtu interesanti, iegūt supervaroņa apliecību un rokasgrāmatu mammām varēs arī Valsts policijas mājaslapā un “Rimi” lielveikalos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti