Suitu kultūrvēsturiskās teritorijas apvienošanai Kuldīga lūdz tai pievienot Jūrkalnes pagastu

Lai apvienotu visu suitu kultūrvēsturisko teritoriju, Kuldīga lūdz tai pievienot Ventspils novada Jūrkalnes pagastu, liecina Kuldīgas novada domes gada pēdējā sēdē pieņemtais lēmums.

Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija, kas izskatīs Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma projektu, kā arī citus ar administratīvi teritoriālo reformu un tās īstenošanu saistītos likumprojektus un jautājumus, aicināja visas pašvaldības iesniegt komisijai viedokli domes lēmuma formā.

Likumprojektā noteikts, ka Kuldīgas novada administratīvā teritorijā iekļauti 18 pagasti: Alsungas, Ēdoles, Gudenieku, Īvandes, Kabiles, Kurmāles, Laidu, Nīkrāces, Padures, Pelču, Raņķu, Rendas, Rudbāržu, Rumbas, Skrundas, Snēpeles, Turlavas un Vārmes, kā arī divas pilsētas - Skrundas un Kuldīga, kura kļūst arī par administratīvo centru.

Kuldīgas novada deputāti nolēmuši atbalstīt likumprojektu ar nosacījumiem, ka tiek izvērtēta iespēja Kuldīgas novadā iekļaut pašreizējā Ventspils novada Jūrkalnes pagastu, tādējādi apvienojot visu suitu kultūrvēsturisko teritoriju - Alsungas, Gudenieku un Jūrkalnes pagastus - vienā pašvaldībā.

Domes sēdes lēmumā norādīts, ka nepieciešams noskaidrot Jūrkalnes pagasta iedzīvotāju viedokli, kā arī pārskatīt likumprojekta pārejas noteikumu prasības par kopīgi pieņemamajiem lēmumiem par vēlēšanu organizēšanu, attīstības plānošanas dokumentu izstrādi, finanšu komisiju u.c.

Kuldīgas novada deputāti norāda uz nepieciešamību pagarināt termiņu apvienotā budžeta izveidei no viena mēneša līdz trīs mēnešiem, ņemot vērā jaunizveidotā Kuldīgas novada administratīvo iestāžu, pašvaldību kapitālsabiedrību, pašvaldību aģentūru skaitu, grāmatvedības informācijas tehnoloģiju sistēmu atšķirību.

Kuldīgas novada domes deputāti lēmumā Saeimas komisijai pauduši viedokli, ka, lai nodrošinātu pašvaldības nekustamo īpašumu efektīvu apsaimniekošanu, kā arī Eiropas Savienības struktūrfondu, citu ārvalstu finanšu instrumentu un valsts budžeta līdzfinansēto projektu īstenošanu, nepieciešams noteikt, ka likumprojekta pārejas noteikumos noteiktie ierobežojumi neattiecas uz esošajiem investīciju projektiem un projektiem, par kuru iesniegšanu ārējā finansējuma piesaistei pieņemti pašvaldību domju lēmumi pirms Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma stāšanās spēkā, kā arī neattiecināt ierobežojumus uz nekustamo īpašumu iznomāšanu.

Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojektā Kuldīgas novadā paredzēts iekļaut Skrundas novadu un Alsungas novadu, kurš pret to kategoriski iebilst.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti