Panorāma

Pētījums par izvairīšanos no nodokļiem Eiropā

Panorāma

«Tokyo City» nodokļos sākusi maksāt daudz vairāk

SAB pietrūkst kapacitātes ātrākai lēmuma pieņemšanai

Sudrabas pielaide valsts noslēpumam: Lieta apjomīga, bet SAB kapacitāte - nepietiekama

Lai arī “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbs ieiet finiša taisnē, tās vadītāja Inguna Sudraba (“No sirds Latvijai”) pati šajā laikā tā arī netika pie pielaides valsts noslēpumam. Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Maizītis skaidro – izskatīšanas ilgums tieši atkarīgs no pārbaudāmo materiālu daudzuma un biroja kapacitātes. Termiņi gan neesot pārkāpti, lai arī komisija drīz savu darbību būs beigusi.

Izmeklēšanas komisijai sākot darbu, pielaide valsts noslēpumam bija diviem komisijas locekļiem – Andrejam Judinam un Igoram Pimenovam. To pieprasīja arī pārējie. Deputātiem Ritvaram Jansonam, Aināram Mežulim un Mārtiņam Šicam pielaidi piešķīra pērn oktobrī. Bet komisijas vadītāja Inguna Sudraba to joprojām nav sagaidījusi.

Satversmes aizsardzības biroja priekšnieks Jānis Maizītis skaidro – termiņi netiek pārkāpti, jo katras izskatīšanas ilgums atkarīgs no informācijas daudzuma par konkrēto kandidātu: “Lietas ir dažādas. Lēmumus ir iespējams pieņemt atsevišķās situācijās pāris nedēļu laikā, atsevišķās situācijās mēnešu laikā. Tā kā, jā, tas apjoms ir bijis pietiekams, lai to lēmumu nevarētu pieņemt uzreiz vai ātri.

Vienīgais, ko es varu teikt, ka Sudrabas kundze pati nekādā veidā nav traucējusi vai pretdarbojusies šīs pārbaudes veikšanai.”

Vēl viens iemesls lēnai pieteikumu izskatīšanai esot nepietiekamā Satversmes aizsardzības biroja kapacitāte. “Tas ir saistīts ar to, cik cilvēkus mēs varam nodarbināt tieši saistībā ar šīm pārbaudēm. Tas noteikti varētu būt lielāks. Īpaši jau, ja šajā gadā visas pārsūdzības būs tiesā. Tas prasīs vēl papildu cilvēkresursus un papildu gan darbu, gan termiņus. Tā gan ir taisnība.”

Pērn augustā Sudraba teicās komisiju pamest, ja pielaidi atteiks. Neatteica, bet arī nepiešķīra. Tas, viņasprāt, nav pietiekams iemesls no komisijas vadības atkāpties: “Kā es pati publiski teicu, tas bija tajā gadījumā, ja šāds lēmums būs pieņemts. Joprojām process turpinās, tāpēc es godprātīgi novadīšu šo darbu līdz galam.”

Sudrabas ieskatā pielaides neesamība viņai nav traucējusi strādāt. Tiesa, visu šo laiku, piemēram, lietas operatīvos materiālus, kam ir valsts noslēpuma statuss, viņai lasīt nav bijis ļauts. Pagājušonedēļ viņai arī bija jāpamet sēdes daļa, kurā tika iztaujāts bijušais Drošības policijas priekšnieka vietnieks Juris Leitietis, jo viņa uzklausīšanai pielaide valsts noslēpumam bija vajadzīga.

Par šīs sadaļas atspoguļošanu slēdzienā būšot atbildīgs deputāts Mārtiņš Šics (Latvijas Reģionu apvienība). Vaicāta, vai tādā gadījumā ar šo sadaļu pašas vadītās komisijas slēdzienā viņa neiepazīsies, Sudraba tiešu atbildi nesniedza.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti