Stukāns: Par sadarbību ar VDK patiesību var pastāstīt tikai iesaistītie; no tiesāšanās nav jēgas

Tiesā no lietu izskatīšanas par sadarbības faktu ar kādreizējo PSRS Valsts drošības komiteju (VDK) nekādas jēgas vairs nav, un līdz ar to patiesību par iespējamo sadarbību var pastāstīt tikai pati lietā iesaistītā persona, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzina Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu kolēģijas priekšsēdētājs, VDK zinātniskās komisijas loceklis Juris Stukāns.

“Nav nekādas jēgas. Tas [tiesas spriedums] bija nepieciešams laikā, kad bija ierobežojumi kļūt par Saeimas deputātu, tāpēc vairākas personas, kas bija kandidāti, izgāja [tiesas procesu], lai noņemtu šo ierobežojumu,” norādīja Stukāns.

Pašlaik vienīgais ierobežojums, kas ir palicis attiecībā uz cilvēkiem, kuri sadarbojušies ar VDK, ir Latvijas pilsonības iegūšana. Tiesnesis zināja stāstīt tikai par vienu gadījumu, kad pretendente nesaņēma pilsonību tieši konstatētās sadarbības dēļ.

“Ņemot vērā, ka šo juridisko šķēršļu nav, personai tas neko vairs nedod. Vienīgais, ka var teikt – re kur, nav pierādīts,” sacīja Stukāns.

Turklāt viņš uzsvēra, ka

tiesa šajās lietās nekonstatē, ka cilvēks nebūtu bijis VDK aģents, bet gan to, ka nav iesniegti pietiekoši pierādījumi, lai varētu atzīt apzinātu sadarbību.

Līdz ar to patiesību par iespējamo sadarbība var pastāstīt pati persona.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti