1:1

1:1 Gundars Rēders: Juris Stukāns

1:1

1:1 Gundars Rēders: Mārtiņš Staķis

1:1 Gundars Rēders: Juris Stukāns

Stukāns kritizē IDB sadarbību ar prokuratūru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Skaidrojot prokuratūras soli atcelt Iekšējās drošības biroja (IDB) lēmumu, ar kuru par aizdomās turēto tika atzīts Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts, ģenerālprokurors Juris Stukāns intervijā LTV raidījumā “Viens pret vienu” kritizēja šīs iestādes sadarbību ar prokuratūru.

Stukāns pastāstīja, ka sākotnēji lēmums Pujātu atzīt par aizdomās turamo uzraugošajam prokuroram nebija zināms. Tāpēc, uzzinot par šo lietu, Stukāns lūdza uzraugošo prokuroru iepazīties ar lietas materiāliem un tikt skaidrībā, vai procesuālās darbības ir pamatotas.

Rezultātā IDB lēmums tika atcelts, jo tas neesot bijis pamatots atbilstoši Kriminālprocesa likuma regulējumam. Prokuratūra arī atcēla visus IDB piemērotos drošības līdzekļus, tostarp aizliegumu ieņemt robežsardzes priekšnieka amatu.

Stukāns apstiprināja, ka IDB nestrādā roku rokā ar uzraugošo prokuroru: “Jā, diemžēl tas tā ir. Un es esmu parakstījis prokurora iesniegumu, norādot uz pārkāpumiem, kas ir izdarīti, izmeklējot šo kriminālprocesu. Un mēneša laikā gaidu atbildi no IDB priekšnieka, ko viņš ir izdarījis, lai turpmāk šādus pārkāpumus nepieļautu un novērstu konstatētos.”

Ģenerālprokurors pieļāva nepieciešamību pēc likuma izmaiņām, lai sadarbība ar prokuratūru būtu jau no izmeklēšanas sākuma. “Šobrīd izmeklētājam nekas nav jāsaskaņo ar uzraugošo prokuroru.

Mēs uzzinām post factum, kad viņi kaut ko ir sadarījuši un vēl jo vairāk – paziņo publiski. Un uzraugošais prokurors uzzina tikai vēlāk, kas, manuprāt, nav pareizi,” sacīja Stukāns.

Stukāns arī atklāja, ka pāris dienas pirms Pujāta aizturēšanas no viņa tika saņemta vēstule ar lūgumu izvērtēt kriminālprocesu par nelikumībām saistībā ar austrumu robežu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti