Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Notiek militārās mācības “Namejs 2021”

Panorāma

Panorāma

Līdz decembrim studentu stipendijas – 200 eiro

Studentu stipendijas līdz gada beigām palielinās no 99,6 eiro līdz 200 eiro

Augstākajā izglītībā studējošo stipendijas palielinās no 99,6 eiro līdz 200 eiro līdz šī gada beigām, to otrdien lēma valdība. 

Palielināts arī kopējais stipendiju skaits par aptuveni 743 papildu stipendijām. 

Stipendijas 200 eiro apmērā no šī gada 1. septembra līdz 31. decembrim konkursa kārtībā saņems studenti, kas studē valsts finansētajās budžeta vietās koledžas, bakalaura un maģistra līmeņa programmās, kā arī rezidentūrā medicīnā. Papildu finansējums tiks sadalīts proporcionāli valsts budžeta finansēto studiju vietu skaitam. 

Šī mērķa realizēšanai Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno tērēt 2,04 miljonus eiro. Finansējumu ministrija gūs, veicot apropriācijas pārdali starp budžeta programmām.

Attiecīgi IZM no kopējā finansējuma tiks piešķirti 1 443 508 eiro, Veselības ministrijai – 254 411 eiro, Zemkopības ministrijai – 202 387 eiro, Kultūras ministrijai – 138 040 eiro un Labklājības ministrijai – 1654 eiro.

IZM izstrādāja grozījumus Ministru kabineta noteikumos par stipendijām, jo ministrija uzskata – joprojām pastāv risks, ka Covid-19 infekcijas radītās sociālekonomiskās krīzes dēļ liels studējošo skaits varētu pārtraukt studijas, jo ir mazinājušies ienākumi gan ģimenēm, gan pašiem studējošajiem, kā arī turpinās nelabvēlīgāka darba tirgus situācija.

Uz stipendiju konkursa kārtībā var pretendēt studējošais, kurš noteiktajā termiņā sekmīgi nokārto nepieciešamos pārbaudījumus un pilnībā iegūst attiecīgajam akadēmiskā gada semestrim paredzēto kredītpunktu skaitu.

Esošais stipendijas apmērs 99,6 eiro nav pārskatīts vairāk nekā 10 gadu, Izglītības un zinātnes ministrija IZM ir rosinājusi no 2022. gada 1. janvāra palielināt minimālo stipendiju no 99,6 eiro uz 140 eiro. Attiecīgie grozījumi noteikumos par stipendijām tiks sagatavoti un iesniegti valdībā,  un jautājums par papildu nepieciešamo finansējumu tiks izskatīts budžeta pieņemšanas procesā.

Tātad no 2022. gada 1. janvāra minimālās stipendijas apmērs būs mazāks – 140 eiro mēnesī. Taču Izglītības un zinātnes ministrijā arī to uzskata par vēsturisku sasniegumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt