Studentu radio Liepājā skan visai pilsētai

Pirmajā skolas dienā Liepājā sāka skanēt studentu radio pilsētai – ''Radio SWH Spin 94,6 FM''. Ieceri īstenojusi Liepājas Universitāte sadarbībā ar radio SWH, radot iespēju studentiem iegūt dīdžeju pieredzi, kā arī praktisku pieredzi medija darbā. Jaunajā radio studijā Liepājā varēs darbosies dažādu studiju programmu studenti.

Studentu radio Liepājā skan visai pilsētai
00:00 / 04:14
Lejuplādēt

Viens no pirmajiem viesiem jaunajā radio studijā, kas skan frekvencē 94,6 FM, ir Liepājas Universitātes rektore Dr.habil.philol. Dace Markus. Viņa ir gandarīta par izloloto ideju, kas īstenota pusgada laikā, ieguldot sadarbības projektā arī Liepājas Universitātes budžeta līdzekļus. „C” programma ļaus apgūt radio darbu līdzās pamatprogramām. Agrāk Liepājā bija iespēja apgūt arī zināšanās komunikācijā, taču tagad tādas vairs nav.

„Mums jau ir rakstniecības studijas un kultūras vadība, bet tā daļa, kas bija komunikāciju programma, tā ir integrēta lielākās programmās, bet ''C'' daļas kurss ir jauns un atsevišķi. Tajā varēs piedalīties ne tikai atlasītie dīdžeji, bet jebkurš students varēs nākt papildināt sevi, tā būs brīva izvēle,” saka Dace Markus.

Jauniešu auditorijai aktuālais ''Radio SWH Spin'' jau pērn sāka skanēt Liepājā, bet šī gada 2. septembrī ieguvis jaunu un nebijušu skanējumu – ar vēstījumu “studentu radio pilsētai''. Prieks mijas ar stresu, saka meitenes, kuras darbosies radio. Divas no jaunajām ētera balsīm ir Signe Blumberga un Evelīna Vasiļčika. Evelīna Liepājas Universitātē mācās par mūzikas skolotāju:

„Domāju, pieteikties vai ne - citi būs labāki! Pamēģināju, esmu šeit un sniedzu interviju.”

Tikmēr Signe jau pabeigusi studijas augstskolā un absolvējusi kultūras vadību, paralēli darbam vēl rosīsies radio ēterā:

''Mēs esam dīdžeji, jo radio personības ir spēcīgs vārds. Būs divi dažādi raidījumi.''

Studentu radio Liepājā kļūs par vienu platformām, kur izaugs kāda no nākošajām radio balsīm vai personībām Latvijā,

to sarunā akcentē AS Radio SWH valdes priekšsēdētājs Jānis Šipkēvics:


„25 gadu pieredze man un pārējiem mūsu stacijā uzliek par pienākumu to darīt, es varu atdot arī savu parādu savai pilsētai. Šeit var nebaidīties kļūdīties, trīs stundas ēterā jauniešiem ļaut sevi uzkurbulēt. Kā viņi paši sacīja ”mēs gribam radio, kuru negribas izslēgt.” Mēs gribam radīt brīvdomības gaisotni konservatīvajā un nopietnajā radio ēterā, kas Latvijā dominē.”

Liepājas Universitātes rektore Dace Markus uzsver, ka jaunais radio nebūt nav veidots kā studentu magnēts, bet gan radošs papildinājums esošajām studiju programmām. Svarīgi atzīmēt, ka šogad Liepājas Universitātē vērojams 5% studentu skaita pieaugums.

''Radio SWH Spin'' dzīvo ēteru sākotnēji veidos trīs oriģinālraidījumi – “Uzlādes stacija”, “Debesmanna” un “TOP20”, kas pamīšus izskanēs darba dienās plkst. 16.00 – 19.00. ''Radio SWH Spin'' skan Liepājā frekvencē 94,6 FM, kā arī interneta vietnē www.radioswhspin.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt