Studentu dienesta viesnīcas – arvien pieprasītas, jaunieši gaida lielāku komfortu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Arī šogad studentu interese par dzīvi kopmītnēs bijusi augsta, norāda dienestu viesnīcu vadītāji, un gada sākumā visas gultasvietas bijušas aizpildītas. Tomēr šobrīd, kad pirmais mācību semestris jau ieskrējies, vietas atbrīvojas, jo studenti dažādu iemeslu dēļ nolemj pārvākties citur. Universitātes arī norāda, ka nemainīgi augsta interese par dzīvošanu tieši kopmītnēs ir no ārzemju studentiem un to, ka jaunieši no kopmītnēm sagaida arvien lielāku komfortu.

Studentu dienesta viesnīcas – arvien pieprasītas, bet jaunieši gaida lielāku komfortu
00:00 / 03:26
Lejuplādēt
Visvairāk dienesta viesnīcu – septiņas Rīgas teritorijā – ir Latvijas Universitātei (LU). Kā stāsta Daiga Štelmahere, kura ir atbildīga par visām LU kopmītnēm, jaunais mācību gads iesākās ar pilnībā nokomplektētām gultasvietām. Šogad arī vairāk nekā citus gadus pieteikušies pirmkursnieki. Šobrīd gan vietas sāk atbrīvoties, jo dažādu iemeslu dēļ – gan pametot mācības, gan, jo atrasta jauna dzīves vieta, studenti sāk kopmītnes arī pamest.

 

"Bet tas nav tā, ka tas būtu masveidīgi, bet tāda staigāšana un kustība ir. Protams, kopš mums ir Dabas zinātņu centrs Jelgavas ielā, Pārdaugavas viesnīcām, kuras ir tuvumā Dabas zinātņu centram, tur tā staigāšana ir tāda mazāka. Jo studentiem, protams, ir ērti, ja tā dzīves vieta ir maksimāli tuvu mācību vietai," stāsta Štelmahere.

Tāpat LU stabili augsts ir ārzemju studentu skaits, norāda Štelmahere. Tie iedalās divās grupās – "Erasmus" studenti un tie, kas Latvijā ieradušies iegūt pamatizglītību.

"Vairāk viņus izvietojam divās dienesta viesnīcās. Īstenībā viņi mums ir diezgan daudz, reizēm mēs arī skatāmies, vai tik tā būs, ka visus varēsim izvietot, jo, protams, viņiem arī tās vēlmes ir, ka daudzi vēlas dzīvot tieši pa vienam, nevis, ka vēl kāds istabā ir. Bet ārzemju studentu mums arī ir diezgan daudz," stāsta Štelmahere.

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) studentiem piedāvā trīs kopmītnes. Āgenskalnā, Mežciemā, netālu no Rīgas Austrumu slimnīcas, kā arī pērn jaunuzceltās kopmītnes blakus universitātes galvenajai ēkai Dārza ielā. Kā stāsta RSU dienesta viesnīcu projektu vadītāja Daiga Unferihta, arī viņiem mācību gads iesākās ar pilnām kopmītnēm.

"Savukārt tagad tā situācija jau ir nedaudz savādāka. Lielākajā dienesta viesnīcā Mārupes ielā mums ir aptuveni 530 gultas vietas un brīvas ir aptuveni 10 līdz 15," skaidro Unferihta.

Vairāk brīvu vietu ir jaunajās kopmītnēs Dārza ielā, kur gandrīz visi dzīvojošie ir ārzemju studenti. Arī īres maksa šeit ir augstāka – vienvietīga istabiņa – 390 eiro mēnesī.

Kopmītnes gan ir jaunas, modernas un pilnībā aprīkotas. Bet Unferihta norāda, ka brīvās vietas drīzumā aizpildīsies, jo gaidāma ziemas uzņemšana.

"Jā, pieprasījums no ārvalstu studentiem ir ļoti, ļoti liels. Arī tagad ziemas uzņemšana un mēs gaidām, kad semestris sāksies februārī, mums jau ir ļoti daudz pieteikumu no ārvalstu studentiem tieši uz kopmītnēm,” atklāj Unferihta.

Tikmēr Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), kā jau ierasts, vislielākā interese ir par dienesta viesnīcām Ķīpsalā. RTU gan novērojuši, ka, lai gan vietas gada sākumā aizpildītas bija visās kopmītnēs, šogad bijusi mazāka interese par tām kopumā, stāsta dienesta viesnīcu vadītāja Iveta Sveržicka.

"Tāds iespaids, ka varbūt ir provinces jaunieši mazāk iestājušies augstskolā, bet varētu arī būt tas, ka mūsu valstī jau ir ļoti nekontrolēts dzīvokļu tirgus, kas tiek piedāvāts un tie cilvēki, kas grib dzīvot dzīvoklī, nekad nedzīvos dienesta viesnīcā," uzskata Sveržicka.

Sveržicka gan norāda, ka šobrīd rinda ir uz augstākas kvalitātes kopmītnēm Ķīpsalā, kurās īres maksa ir sākot no 122 eiro mēnesī jeb gandrīz uz pusi lielākā nekā citās dienesta viesnīcās.

Arī LU norāda, ka studenti vēlas lielāku komfortu. Tomēr komforts veido izmaksas, tāpēc LU par 6-9 eiro mēnesī plānots dienesta viesnīcu maksu paaugstināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti