Sadaļas Sadaļas

Studentu apvienība vēlas sociālās stipendijas visiem studentiem, kam nepieciešama palīdzība

Latvijas Studentu apvienība vēlas sociālās stipendijas visiem studentiem, kam šobrīd vajadzīga palīdzība.

12% studējošo plāno studijas pārtraukt, jo Covid-19 izraisīto finansiālo seku dēļ vairs nevarēs segt studiju maksu vai ikdienas izdevumus. Par to liecina Latvijas Studentu apvienības veiktā aptauja.

Studenti arī piedāvā šobrīd īpaši būtiskās nozarēs paaugstināt budžeta vietu īpatsvaru un paaugstināt akadēmiskās stipendijas studējošajiem ar labākajiem mācību rezultātiem, lai viņi augstskolas nepamestu.

Studentu apvienības vadītāja Justīne Širina par studentu aptaujuAnnija Petrova

"Jau ir apritējuši divi mēneši kopš visa izglītības sistēma ir pārgājusi attālinātā režīmā, un arī studenti studē attēlināti. Tam visam "bonusā" ir nācis klāt ne tikai studiju kvalitātes aspekts, bet arī studentu ikdienas sadzīve, jo Latvijā ir tendence, ka studenti paralēli studijām strādā. Tipiskie studentu piestrādāšanas darbiņi ir pakalpojumu sektorā, kas ir apstājies vai šie darbi ir pazuduši. Studenti nonāk aizvien lielākās finanšu grūtībās. Aprīļa sākumā mēs veicām aptauju, kurā piedalījās 8,6 tūkstoši studējošo - vairāk nekā 10% no visiem studējošajiem Latvijā. Tendences, kas iezīmējās aptaujā, ir satraucošas, jo 12% respondentu norādīja, ka viņi, saskaroties ar finansiālajām grūtībām un nespējot segt savas dzīvošanas izmaksas, plāno pārtraukt studijas. Tas nozīmē, ka riska grupā ir ap 10 000 studentu, kas varētu rudenī neturpināt studēt. Šis ir liels risks dabūt vairākus tūkstošus pārsvarā jaunu cilvēku bezdarbnieku grupā," situāciju iezīmē Studentu apvienības vadītāja Justīne Širina.

Izglītības un zinātnes ministrija ir informēta par studentu grūtībām. Ministrijā strādā pie atbalsta mehānismiem studentiem, tomēr pagaidām atklāt konkrētus risinājumus ministrija nav gatava.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt