Dienas ziņas

Bāriņtiesas aicina pārtraukt nomelnošanas kampaņu

Dienas ziņas

Cēsu pusē sāk filmēt filmu «Jelgava 94»

Studenti no ASV apgūt krievu valodu Daugavpilī

Studenti no ASV apgūst krievu valodu Daugavpilī

Daugavpils Universitāte jau četrus gadus piedāvā apgūt gan intensīvos valodas kursus, gan akadēmiskās mācību programmas ārzemju studentiem. Ik gadu programmās kopā mācās ap 30 studenti no dažādām pasaules valstīm, un īpaši interesanta ir tieši ASV studentu vēlme apgūt krievu valodas zināšanas Latvijā, kas, pēc universitātes pārstāvju teiktā, gadu no gada pieaug.      

Šobrīd Daugavpils Universitātē ir četri studenti no ASV, kas šeit studē reģionālo politiku, ekonomiku un krievu valodu, kas ir studentu galvenais profilējošais priekšmets. Lai gan studenti krievu valodas pamatus sākuši apgūt jau savās universitātēs, Latvija kā apmācību vieta izvēlēta primāri tādēļ, ka mūsu valsts ietilpst Eiropas Savienībā, turklāt mācīties Krievijā amerikāņu studentiem šobrīd ir problemātiski.

Daugavpils Universitātes Rusistikas un slāvistikas katedras vadītāja, profesore Anna Stankeviča stāsta, ka studenti arī “grib daudz vairāk uzzināt par Baltiju, par Latviju, tāpēc ir reģionālistika uzmanības centrā un valodas, pārsvarā viņus interesē krievu valoda”.

Filoloģe Džila no ASV, kas Daugavpilī ceļ krievu valodas kvalifikāciju, skaidroja, ka diplomātiskās attiecības starp ASV un Krieviju “nav īsti labas šobrīd, un šeit ir vienkāršāk – nevajag ņemties ar vīzām, un patīkamāk, jo es pati dzīvoju Ņujorkā, tur ir daudz drūzmas, bet šeit tā nav”.

Daugavpils pasaules mērogā tiek pozicionēta kā krieviskākā ne vien Latvijas, bet pat Eiropas pilsēta, kas lielā mērā arī noteicis jauniešu izvēli. Viena no amerikāņu studentēm šobrīd strādā pie romāna rakstīšanas, kurā galvenie varoņi ir latviešu, krievu, lietuviešu un igauņu nacionalitāšu pārstāvji.

Savukārt students no Jeila Universitātes (ASV) Ēriks stāstīja, ka mācījās krievu valodu Amerikā, “bet tas ir grūti, jo es varu ar krievu valodu nodarboties tikai vienu vai divas stundas dienā, bet, kad es dzīvoju pāri robežai, es visu laiku nodarbojos ar krievu valodu”.

“Eiropas Savienības krievvalodīgākā pilsēta, un es gribēju mācīties Eiropas Savienībā, jo tā ir vieglāk ceļot,” savu izvēli pamatoja studente no Alabamas Universitātes (ASV) Marija.

Studente no Dienvidkarolīnas Universitātes (ASV) Marija savukārt stāstīja, ka viņai “bija interese par Latviju jau diezgan sen”, jo viņa raksta par vēsturi šajā reģionā, un viņas varoņi ir no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas.

“Pati interesantākā lieta šeit ir tā, kā cilvēki, kas runā krieviski, atšķiras no citiem Latvijas reģionu iedzīvotājiem. Es domāju, ka iespējams, tā ir problēma, bet tas ir interesanti, jo mums Amerikā šādas problēmas nav vispār,” sprieda Marija.

Studenti turpinās mācības Daugavpils Universitātē līdz pat maijam. Tieši Baltijas reģions studentiem ir interesants arī pasaules ģeopolitiskās situācijas dēļ, kuru tie pēta Krievijas un ASV politisko attiecību kontekstā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti