Studenti ne vienmēr ir apmierināti ar augstskolu piedāvāto studiju kvalitāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Pēc dažiem mēnešiem viduskolu beidzējiem būs jāizdara izvēle, kur studēt. Vislabāk var palīdzēt esoši studenti. LTV raidījumam "Četras istabas" viņi stāstīja par studiju kvalitāti un izvērtēja studiju programmas.

"Protams, Latvijas Universitātes katrai fakultātei ir savi mīnusi un plusi. Es vērtēju to, ka mēs maksājam lielu naudu par mācībām, tāpēc, manuprāt, varēja nedaudz kvalitatīvākas mācības pasniegt," stāsta sastaptā studente Elīna.

Studijas ir apmierinošas, tomēr ir lietas, kuras apgrūtina studiju procesu un varētu mainīt, lai uzlabotu studiju kvalitāti.

"Ja tā parēķina, cik tu par vienu lekciju samaksā, saproti, ka tas ir diezgan daudz, un tu galīgi neiegūsti visu to informāciju, ko tu gribētu, bet arī daudz kas pašam ir jādara," saka Eila un turpina: "Diezgan daudz tiek spiests uz kvantitāti. Jāmācās daudz teorijas, bet praktisko darbu ir diezgan maz. Bieži vien nepatīk tas, ka lekcijas pārklājas vairākus gadus pēc kārtas."

Kristaps un Rolands ir sportisti un abiem liekas, ka ir pārāk maz praktisko nodarbību: "Gribētos vairāk, jo pārāk daudz mums ir teorijas jāmācās."

"Ir dzirdēts vērtējums ne tikai manā fakultātē, bet arī citās fakultātēs, ka ir tāda kā putra. Dažreiz aizejot uz lekciju, pēkšņi uzzini, ka tā nenotiek," atzīst Elīna.

"Tās iespējas, kur var vērsties, patiesībā ir ļoti daudz, protams, ja problēma konkrētā kursā ar studiju pasniedzēju. Var iet runāt ar pašu pasniedzēju, bet to noteikti daudzi studenti nedarīs. Katrai studiju programmai ir direktors, var iet runāt ar direktoru vai dekānu. Protams, katrā fakultātē ir arī studentu pašpārvalde, kuras eksistences viens no pamatmērķiem ir studentu akadēmisko interešu pārstāvniecība," par studiju kvalitātes uzlabošanas iespējām stāsta Latvijas Universitātes (LU) padomes pārstāvis Juris Ķibilds.

LU studiju kvalitātes novērtēšanai izstrādājusi anketas, kur studentiem iespēja brīvi izteikties par visiem pasniedzējiem un kursiem gada beigās, tomēr LU pārstāvis atzīst, ka sūdzību ir ļoti maz: "Studentiem ļoti patīk baumot gadu no gada par vienu un to pašu kursu, bet sūdzēties kaut kur konkrēti un meklēt konkrētus risinājumus nav tik izplatīti. Mēs esam vairākos kursos izmainījuši lietas, pamatojoties uz sūdzībām, bet tas pavisam noteikti ir ilgtermiņa process."

Studenti paši atzīst, ka sūdzēties neiet, jo pēc viņu domām tas tāpat neko nemainīs, un anketas izveidotas "ķeksītim". Protams, studentiem ir arī bailes no tā, ka pasniedzējs izmantos iespēju atriebties sūdzmanim.

Katrai augstskolai, protams, sava iekšējā kārtība un nekārtība. Tomēr nav tā, ka studenti nevar ietekmēt studiju kvalitāti, tikai jāatceras, ka klusībā esot neapmierinātiem - neko mainīt diemžēl neizdosies.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti