Dienas ziņas

Labos grants ceļus Ludzas novadā

Dienas ziņas

Izdota grāmata «101. kilometrs. Padomju kauna zona»

Studenti glābj kokgriezumus Kuldīgā

Studenti glābj kokgriezumus Kuldīgas baznīcā

Lai glābtu Kuldīgas katoļu baznīcas ķirmju sabojātos vēsturiskos kokgriezumus, jau trešo reizi talkā nākuši topošie Latvijas un Vācijas restauratori. 

Ieguvums ir ne tikai restaurētās koka detaļas, bet arī zināšanu apmaiņa. Tas ļauj ielūkoties metodēs, kā restaurācijā strādā citās valstīs.  

Katrā ķirmju izgrauztajā caurumiņā pacietīgi tiek ievadīts speciāls šķīdums, tas saturēs kopā to, kas vēl palicis no ķirmju posta darbiem. Visi kokgriezumi un koka detaļas Kuldīgas katoļu baznīcā ir ar kultūrvēsturisku vērtību.

1640.gadā celtās baznīcas koka interjeru ķirmji bija apsēduši tā, ka, tikai indi ielaižot visā baznīcā, pirms vairākiem gadiem tie iznīdēti. Lai atjaunotu postījumus, talkā nākuši topošie restauratori no Latvijas un Vācijas - Rīgas Celtniecības koledžas un Hildeshaimas Lietišķo zinātņu un mākslas augstskolas.

Universitātes profesors, restaurēšanas darbu vadītājs  Mihaels fon der Golcs stāsta, ka  “šī ir jau trešā reize, kad esam šeit, mēs galvenokārt nostiprinām krāsu slāņus, stiprinām koka detaļas, daudzas no tām ir tikpat kā sabirzušas pulverī”.

“Šī vācu studentiem ir lieliska pieredze polihromijas tehnikā, jo Vācijā šādā stāvoklī vērtīgas koka detaļas studentiem nevaru parādīt,” atzīst profesors.

Pirmajā reizē studenti noteica postījumu apjomu, bet nākamajās reizēs ķērās jau pie detaļu atjaunošanas. Uzmanības centrā ir altāra daļas, kancele un ērģeļu prospekts. No Vācijas te pieredzi gūst maģistrantūras 1.kursa studenti.

Studente no Vācijas Katarina Otto atzīst, ka viņa “nekad nebiju stiprinājusi tik smalkas koka detaļas, patīk redzēt, kā to dara praktiski, nevis tikai teorētiski”.

Rīgas Celtniecības koledžas studente Jekaterina Kuprijanova saka, ka “ir interesanti, daudz ko uzzinājām, angļu valodas zināšanas nostiprinātas”.  

Studentiem te ir iespēja praktiski darboties ar ''Erasmus'' projekta palīdzību.  Restauratore Zane Kēlere, kura maģistrantūru beigusi Hildeshaimas augstskolā, atzīst, ka starptautiskai zināšanu apmaiņai ir liela nozīme.  

Profesors Mihaels fon der Golcs atzīst, ka te noteikti nāksies vēl atgriezties, jo darāmā ir ļoti daudz. Šis ir jau otrais projekts Latvijā, pie kura viņa vadībā notiek darbi. Vispirms interjera stiprināšanas darbus viņš veicis Zlēkās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt