Striktāku Covid-19 ierobežojumu sarakstam pievienojas Ķekavas, Auces un Daugavpils novads

Covid-19 izplatībai paredzētie striktāki ierobežojumi šonedēļ tiks ieviesti vēl trīs Latvijas pašvaldībās: Ķekavas, Auces un Daugavpils novadā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) otrdien, 1. decembrī, publicētie dati.

Saskaņā ar jaunākajiem datiem Latvijā deviņās pašvaldībās 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 uz 100 000 iedzīvotājiem par 50% pārsniedz vidējo rādītāju valstī:

  • Varakļānu novadā,
  • Salacgrīvas novadā,
  • Aknīstes novadā,
  • Daugavpilī,
  • Daugavpils novadā,
  • Mārupes novadā,
  • Ķekavas novadā,
  • Auces novadā,
  • Baldones novadā.

Daļa no šīm pašvaldībām bija stingrāku ierobežojumu sarakstā jau pirms nedēļas. Savukārt no jauna tajā iekļuva Ķekavas, Auces un Daugavpils novads.

Striktāki ierobežojumi tajos stāsies spēkā ceturtdien, 3. decembrī.

Savukārt iepriekšējā nedēļā noteiktie stingrākie ierobežojumi pašvaldībās būs spēkā līdz 6. decembrim, liecina aģentūras LETA arhīvs. Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders portālam LSM skaidroja, ka pašreizējie noteikumi paredz – konkrētajās pašvaldībās striktāki ierobežojumi noteikti līdz valstī izsludinātās ārkārtas situācijas beigām, proti, 6. decembrim. Pašreizējie noteikumi paredz striktākus ierobežojumus šajās pašvaldībās saglabāt līdz ārkārtējās situācijas beigām, arī ja tā tiks pagarināta.

Iecerēts, ka SPKC katru otrdienu publicēs sarakstu ar pašvaldībām, kurās 14 dienu kumulatīvā saslimstība jeb saslimušo skaits uz 100 000 iedzīvotāju par 50% pārsniedz vidējo rādītāju valstī. Šajās pašvaldībās ierobežojumi būs stingrāki, nekā citās.

Kādi ierobežojumi?

Veselības ministrija iepriekš skaidroja, ka bērnudārza un 1.–4. klašu skolēnu vecuma grupā ir novērojama salīdzinoši zemāka Covid-19 izplatība un šīs vecuma grupas bērni retāk rada inficēšanās risku apkārtējiem. Savukārt iespēja šiem bērniem nodrošināt pieskatīšanu un izglītību ir ļoti nozīmīga bērnu attīstībai.

Lai mazinātu cilvēku pulcēšanos pašvaldībās, kur ir augsta Covid-19 izplatība, tiek noteikts, ka konkrētajās pašvaldībās nedarbojas kultūrvietas, izstāžu norises vietas un arī gadatirgi, tāpat arī tiek noteikts, ka sporta nodarbības notiek tikai brīvā dabā. Izņēmums ir bibliotēkas, kurās varēs saņem grāmatas līdzņemšanai.

Nedrīkstēs notikt privāti pasākumi ārpus vienas mājsaimniecības, izņemot bēres un atsevišķos gadījumos arī kristību ceremonijas. Turklāt bērēs un kristībās jālieto mutes un deguna aizsegi.

Izlemts arī, ka privātās iekštelpās un privātās ārtelpās personām jāievēro divu metru distance, izņemot gadījumus, ja personas dzīvo vienā mājsaimniecībā, kā arī vecāku un viņa nepilngadīgos bērnus, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā. Izņēmumi attiecas arī uz personām, kas veic darba vai dienesta pienākumus.

Noteikts arī, ka pilsētas sabiedriskajā transportā jānodrošina ne vairāk kā 50% no maksimāli iespējamās transporta līdzekļa kapacitātes, jo autobusos ir grūti ievērot divu metru distanci. Valdība noteikusi, ka pārvadātājam jāorganizē pasažieru iekāpšana un izkāpšana tā, lai pasažieru skaits transportlīdzeklī nepārsniedz 50% no tā ietilpības. Ja transportlīdzeklī tā specifikas dēļ nav iespējams kontrolēt iekāpšanu un izkāpšanu, transportlīdzeklī tiek marķētas sēdvietas, nodrošinot distancēšanās prasības.

Bet veikalos un citās tirdzniecības pakalpojumu sniegšanas vietās iekštelpās un ārtelpās būs jānodrošina, ka šajās vietās atrodas ne vairāk par 20% no maksimāli iespējamā cilvēku skaita, ko pieļauj konkrētās vietas infrastruktūra. Lai cilvēki varētu izvēlēties apmeklēt konkrēto tirdzniecības vai pakalpojuma sniegšanas vietu, pie ieejas jābūt pieejamai informācijai, cik cilvēki konkrētajā vietā var atrasties ņemot vērā 20% piepildījumu. Minētais nosacījums attiecas arī uz tirdzniecības vietām un tirgiem ārtelpās.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība 6. novembrī nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim, tās laikā noteikti jauni stingrāki ierobežojumi

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt