Strenču vidusskolā apgūst ugunsdrošību un pareizu evakuāciju

Ugunsdrošības noteikumi paredz, ka izglītības iestādēs ne retāk kā divas reizes gadā ir jāveic ugunsdrošības instruktāža. Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes darbinieki šajā mācību gadā iecerējuši apciemot skolas, lai pastāstītu pedagogiem un bērniem, kā pareizi rīkoties ugunsnelaimes gadījumā. Strenču novada vidusskolā notika arī evakuācijas mācības.

Strenču novada vidusskolas audzēkņi ar lielu aizrautību klausījās glābšanas dienesta darbinieku stāstījumu par to, kā rīkoties ugunsnelaimes gadījumā. Īpaši mazākajiem bērniem netrūka arī dažādu jautājumu, piemēram, vai evakuācijas gadījumā, dodoties ārā, kājās ir jāuzvelk apavi.

Pēc sarunas bērni devās atpakaļ uz mācību stundu. Tikmēr glābšanas dienesta darbinieki skolas gaiteņos izpūta mākslīgos dūmus un jau pavisam drīz atskanēja trauksmes sirēna, aicinot uzsākt evakuāciju.

Kā paredz skolas ugunsdrošības noteikumi, evakuācijas gadījumā visiem ēkā esošajiem cilvēkiem ir jādodas uz skolas stadionu. Skolotāju pavadībā bērni to veiksmīgi izdarīja.

Kā atzina glābšanas dienesta darbinieki, evakuācija ir noritējusi veiksmīgi. “Aizrādījumu būtisku nav, un uzskatu, ka reālajā situācijā pasniedzēji izdarīs visu pareizi un arī bērni zinās, ko darīt,” saka VUGD Valkas daļas komandieris Salvis Stepiņš.

Atgriežoties skolā, bērni atzina, ka trauksmes sirēnas bijušas negaidītas, taču iepriekš dzirdētais palīdzējis neapjukt.

Strenču novada vidusskolas direktore Dace Gaigala uzsver, līdzīgas mācības skolā notiek vismaz reizi gadā, jo drošības jautājumi ir kā svarīgs algoritms, kuru nepieciešams atkārtot vēl un vēl. “No tehniskās puses patika, ka mācības ir šodien, jo ikgadējā pārbaude ir pāris mēnešus vēlāk. Mēs fiksējām, ka nenostrādāja viens no dūmu detektoriem,” atklāj direktore.

Glābšanas dienesta pārstāvis uzsver, ka, viesojoties mācību iestādēs un organizējot šāda veida  evakuācijas mācības, viens no mērķiem ir sniegt praktiskās iemaņas, kā pareizi rīkoties ārkārtas situācijā. “Tas, kas ir uz papīra un pārrunāts, tas ir savādāk nekā tad, kad viņi, atverot klasi, redz, kadi ir reāli dūmi un nav kur sprukt.

Īstajā dzīvē viņi padomās, ka man tāda situācija ir bijusi mācībās un tur nedrīkst iet ar bērniem,

un arī no sava dzīvokļa nedrīkst iet un ņemt līdzi bērnus,” norāda Stepiņš.

Glābēji atceras, ka savulaik, uzsākot darbu ar mācību iestādēm, lielai daļai pedagogu trūka zināšanu, kā pareizi evakuēt bērnus. Tagad šobrīd situācija esot krietni uzlabojusies. Evakuācijas mācībās piedalās arī skolas personāls, tajā skaitā ēdnīcas darbinieki, jo arī viņiem ārkārtas situācijā ēka ir jāpamet.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt