Dienas ziņas

Riebiņu novadā notiek lūgšanu brokastis

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Strenču slimnīcai būs sporta laukums

Strenču psihoneiroloģiskajai slimnīcai būs sporta laukums

Tiklīdz būs piemēroti laika apstākļi, Strenčos psihoneiroloģiskās slimnīcās teritorijā sāksies sporta laukuma būvniecība. Šobrīd slimnīcas pacienti var sportot iekštelpās, taču vasarā iespējas ir ierobežotas. Plānots, ka sporta laukumu varēs izmantot arī pilsētas un novada iedzīvotāji.

Pirms pieciem gadiem, uzbūvējot jaunu psihiatriskās rehabilitācijas ēku, Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca ieguva arī nelielu sporta zāli. Vislielākā noslodze tai ir rudenī un ziemā, kur pacientiem ir iespēja spēlēt basketbolu, volejbolu, galda tenisu un piedalīties vingrošanas nodarbībās. Citā telpā savukārt izvietots trenažieris.

Lai arī sportošanas iespējas ir, slimnīcā norāda, ka pacientu veselības uzlabošanai šobrīd nav iespējams tās pilnvērtīgi nodrošināt ārpus telpām vasarā.

"Psihiatrijā pacienti ar savām diagnozēm un medikamentozo terapiju paliek ļoti pasīvi. Viņi ieguļas, un viņiem grūti tikt augšā. Un tas sports viņiem dod tādu stimulu, lai varētu atkal kustēties," teica slimnīcas ergoterapeite Zane Golovanova.

Strenču slimnīcā šobrīd ārstējas vairāk nekā 300 pacientu. Tiem, kuri sirgst ar nopietnākām slimībām, slimnīcā nākas pavadīt pat vairākus mēnešus. Arī tāpēc ir svarīgi pilnveidot rehabilitācijas iespējas. Tā nu sporta laukumā līdzās jau populārajam basketbolam un volejbolam būs iespēja spēlēt arī tenisu un spīdmintonu.

"Līdz šim mēs arī dodamies ārā, spēlējam badmintonu, kaut kādas bumbu spēles, tā kā tas ir pieejams, bet līdz ar sporta laukuma izveidošanu jau varam runāt par citu nodarbību kvalitāti," atzīst slimnīcas veselības veicināšanas konsultante Lāsma Egle.

Projekta mērķis arī plašākas sportošanas iespējas piedāvāt citiem Strenču un novada iedzīvotājiem.

Taču nebūs gan tā, ka visi darbosies kopā. Iedzīvotājiem un pacientiem katram būs savs laiks, kad laukums pieejams.

"Tas ir domāts kā rehabilitācijas pakalpojums un, kā jebkurš cits no mūsu pakalpojumiem, ir kaut kāds grafiks. Pacientu gadījumā tā droši vien vairāk būs dienas daļa, un vakari un brīvdienas vairāk iedzīvotājiem," teica slimnīcas projektu vadītāja Ilona Pinzule.

Nodrošinot iespēju regulēt katram sporta veidam uzstādīto elementu augstumu, sporta laukums būs pieejams arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Projekta kopējās izmaksas ir vairāk nekā 47 000 eiro, no kā lielākā daļa jeb 90% būs Eiropas Savienības līdzfinansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt