Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Zemgalē nesteidz sākt apkures sezonu

Dienas ziņas

Nepilnību dēļ ieguvēji varēja būt kontrabandisti

Apgūst valsts aizsardzības mācību

Strenčos jaunieši ar prieku apgūst valsts aizsardzības mācību

Valsts aizsardzības mācību māca tajās Latvijas skolās, kuras savu ieceri saskaņojušas ar Izglītības un Aizsardzības ministriju. Strenču novada vidusskolas skolēni šo mācību priekšmetu apgūst ar prieku. 

Katru trešdienu Jaunsardzes instruktora Ritvara Leitena vadībā kadeti, kā viņš tos dēvē, izzina svarīgākos militārās jomas tematus.  

Šonedēļ Strenču skolā valsts aizsardzības mācību stundā paredzēts kontroldarbs, bet pēc tā - praktiskā nodarbība šaušanā. Nodarbībās skolēni apgūst arī Latvijas un citu valstu militāro vēsturi, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku struktūru un militārās dienesta pakāpes.

Ritvars Leitens norāda - tāpat neizpaliek dažādas praktiskas nodarbības, kurās attīsta kadetu izturību, spēku un veiklību.

“Kā es vienmēr saku – es negatavoju karavīrus, es gatavoju karotājus. Tā ir ļoti liela atšķirība, jo karavīrs ir cilvēks formā, kuram ir izdota karavīra apliecība; karotājs var būt ar formu, var būt bez formas, bet tas ir cilvēks, kurš spēj aizstāvēt savus uzskatus, savu zemi, savu tautu, savus tuviniekus. Jā, viņš vienmēr gatavs par savu lietu cīnīties un pastāvēt. Tas ir mans patiesais mērķis,” stāsta Leitens.

Liela daļa Strenču novada vidusskolas skolēnu darbojas Jaunsardzē, piedalās dažādās sacensībās un uzrāda teicamus rezultātus. Tieši viņi bija tie, kas ierosināja vidusskolā ieviest valsts aizsardzības mācību. 

“Tā kā es eju jaunsargos un jau esmu saskārusies ar to, tagad man jau tā vieglāk, nekā tiem iesācējiem. Varbūt turpināšu saistīt savu dzīvi ar to. Vēl domāšu,” atklāj Strenču novada vidusskolas skolniece Alīda.

“Pagājušo gadu jaunsargos es nogāju, un tad šogad mums tā kā iedeva papildu mācību skolā -  aizsardzības mācību. Tā arī es iesaistījos,” stāsta Strenču novada vidusskolas skolnieks Krišjānis.

Daļa skolēnu vēl īsti nezina, vai arī nākotni vēlas saistīt ar aizsardzības un militāro jomu,  taču atzīst -  interese par to ir. Mācību priekšmetā gūtās zināšanas nākotnē noteikti pavērs plašākas iespējas. 

“Viņiem pēc būtības parādās vēl viena pozitīva konkurētspēja - konkurēt ne tikai klasiskajās lietās tālākajā izglītībā, bet arī šajā  padziļinātajā valsts aizsardzības mācībā, tātad militārajā sfērā. Jauniešiem tā kopējā aina par  pasauli, kurā es dzīvoju, ko es par to zinu, veidojas pilnīgāka,” uzskata Strenču novada vidusskolas direktore Dace Gaigala.

Pašlaik Latvijā ir tikai 10 skolas, kuras stundu sarakstā iekļāvušas valsts aizsardzības mācību. Tā kā drošības situācija pasaulē ir nestabila, Ritvars Leitens uzskata –  jauniešiem ir jāapgūst zināšanas par valsts aizsardzību, lai nākotnē augtu spējīgi karavīri. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt