Dienas ziņas

ASV vērš sankcijas pret Turciju

Dienas ziņas

Atklāj rekonstruēto ceļa posmu pie Bērzkroga

Strenču sabiedriskā pirts ar pagātnes auru

Strenčos iecienīta publiskā pirts, kuras remontam pašvaldībai nav naudas

Jau apmēram 60 gadus, kopš Strenčos ir uzbūvēta un darbojas sabiedriskā pirts, tās izskats un iekārtojums nav mainījies. Pašvaldībai nav lieku līdzekļu tās kapitālajam remontam, ik pa laikam tiek veikti vien nelieli kosmētiski uzlabojumi, taču, kā atzinuši pirts apmeklētāji, tieši tās autentiskums ir tas, kas piesaista. Ik nedēļas nogali pirti vienas dienas laikā apmeklē ap simts cilvēku, un viņu vidū ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet daudzi arī no citām vietām.

Vēl pirms Strenču pirts tiek atvērta apmeklētājiem, jau iepriekšējā vakarā savu darbu sākusi tās pārvaldniece Jeļena, kura vienlaikus pirtī strādā arī par kurinātāju. Lai pirts vecās lielās krāsnis līdz nākamās dienas rītam būtu kārtīgi uzkarsušas, tās viņai jākurina visu nakti. Krāsnīs tiek likti pusmetrīgi baļķi un, kā atzīst Jeļena, pie šāda fiziskā darba viņa jau ir pieradusi. Kad nakts nostrādāta, no rīta pievienojas kolēģe Maija, kura savukārt ikdienā pirtī uztur kārtību un tīrību. Drīz vien jau arī ierodas pirmie pirts apmeklētāji.

“Tas ir vislabākais, kas ir. Ja pirti neiziet, tad visu nedēļu staigā slims. Strenčos ir ļoti laba pirts. Te jau no daudziem rajoniem brauc pie mums," teica strencēnietis Boriss Mihailovs. Uz Strenču pirti ierodas apmeklētāji arī no Valmieras, Smiltenes, Limbažiem, pat no Rīgas. Strenču pirti iecienījuši arī kaimiņi igauņi un, lai gan katrā no jau pieminētajām vietām arī ir sabiedriskā pirts, Strenču pirti daudzi izvēlas, jo tā joprojām ir saglabājusi savu vēsturisko auru.

“Limbažu puikas tieši tā arī teica, ka viņi tieši tā dēļ arī brauc. Viņiem tur bija remonts un bija spiesti atbraukt uz šejieni. Vienu reizi atbrauca un viņi tagad brauc visu laiku, jo te esot pilnīgi cita atmosfēra. Gan Gauja blakus, gan krāsnis nav modernās elektriskās," norādīja Strenču pirts apkopēja Maija Tomaša.

“Mēs esam laikam tajā tehnikas laikmetā pa daudz jau modernizēti visur. Gribas arī kaut ko tādu sirsnīgu," uzskata strencēniete Eleonora Tiltiņa.

Ik nedēļas nogali apmeklēt Strenču pirti daudziem jau ir kā tradīcija. Ne viens vien tur pavada pat vairākas stundas, piekopjot arī jau savus ierastos rituālus. Tā kāds kungs no Valmieras vienmēr ir paņēmis līdzi pleznas un citus aksesuārus, lai pēc izkarsēšanas pirtī dotos peldē pa Gauju.

“Valmierā nav tādas pirts. Tur ar elektrību, bet šeit forši," pauda valmierietis Nikolajs Korotkovs. Pirts apmeklētājus piesaista arī ar draudzīgajām cenām. Strenču novada domē gan norāda, lai arī pirts to vienu dienu nedēļā, kad ir atvērta, ir visai noslogota, ienākumi izdevumus nenosedz. Lai pirti uzturētu, pašvaldībai nākas vēl piemaksāt, tāpēc arī tiek veikti tikai nepieciešamie remontdarbi un kosmētiskie uzlabojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti