Panorāma

Uzticība G.Truksnim zudusi. Kurš būs nākamais mērs?

Panorāma

Par „Lielā Kristapa” balvām

KNAB pabeidz dienesta izmeklēšanu

Streļčenoks: Slepeni dokumenti no KNAB nav pazuduši; tā bija mediju «ažiotāža»

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pabeidzis dienesta izmeklēšanu  saistībā ar, iespējams, pazaudētajiem klasificētajiem dokumentiem.

Informāciju par tās rezultātiem birojs pagaidām nesniedz, bet KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks, kuru izdevās sastapt pirms dalības LTV7 raidījumā "Točki nad i", vainu par notikumam pievērsto uzmanību noveļ uz medijiem, uzsverot – patiesībā nekas nekur nebija pazudis. 

"Neviens slepenības objekts no biroja nav pazudis, un neviens ar šo objektu nav strādājis. Kur viņš bija, tur viņš palika, un pieeja nevienam citam kā atbildīgajai amatpersonai pie tā nebija," sacīja KNAB vadītājs.

Viņš apgalvoja, ka dokumenti visu laiku atradās tiem paredzētajā vietā.

"Tas, ka jūs kā žurnālisti pacēlāt šo jautājumu bez mūsu komentāriem un principā, ir vienkārši ažiotāža," teica biroja vadītājs.

Taujāts, kāpēc KNAB nesniedza komentāru par šo lietu, kad tas prasīts, Streļčenoks atbildēja: "Vispirms jānoskaidro, kas noticis; un tas, ka jūs gribat zināt vairāk, nekā mēs gribam noskaidrot, tas arī nav pieņemams."

Savukārt, jautāts, kāpēc vispār radās šaubas par slepenu dokumentu pazušanu un kāpēc bija nepieciešama izmeklēšana, ja viss stāvēja savā vietā, Streļčenoks teica:

"Nu šaubas ir tādas, ka darbinieks nevarēja atrast to, kur viņi bija. Tas ir līdzīgi kā jūs ejat veikalā, jūs paņemat maku un neatceraties, kurā kabatā jūs ielikāt."

KNAB vadītājs norādīja, ka, ņemot vērā aizdomas par iespējamu dokumentu pazušanu, viņš atbilstoši reaģējis – sākta dienesta izmeklēšana.

Tajā noskaidroti vainīgie, kas pieļāvuši dokumentu pazušanu biroja iekšienē un kam par to tiks izteikts aizrādījums. To Streļčenoks atzina raidījumā "Točki nad i", vēsta Rus.lsm.lv.

Ziņas par, iespējams, aktīvā izstrādē esošas lietas sējuma pazušanu pirmo reizi izskanēja 23.septembrī. Dokumenti esot saturējuši informāciju gan par operatīvajām darbībām, gan arī izmeklēšanu.  

Informāciju par dokumentu pazušanu apstiprināja  Satversmes aizsardzības birojs. Savukārt KNAB atteicās no komentāriem, vien tviterī pārmeta medijiem nepatiesās informācijas sniegšanu, bet atteicās precizēt, kas tieši mediju ziņojumos neatbilda patiesībai.

Izskanēja pieļāvumi, ka tas ir mēģinājums diskreditēt KNAB priekšnieku Streļčenoku, kura pilnvaras šajā amatā beigsies 17.novembrī un kurš ir atkal pieteicies konkursā uz šo amatu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti