Streļčenoks no KNAB Sabiedriskās padomes izslēdz viņu kritizējošo «Delnu» un «Providus»

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks no KNAB Sabiedriskās konsultatīvās padomes izslēdzis divas nevalstiskās organizācijas - sabiedrību par atklātību "Delna" un sabiedriskās politikas centru "Providus".

 KNAB paziņojumā presei raksta, ka saskaņā ar padomes nolikumu tās sastāvu apstiprina KNAB priekšnieks. Tāpat nolikums nosaka gadījumus, kad KNAB priekšnieks ir tiesīgs izslēgt nevalstisko organizāciju no padomes sastāva. Izslēgšana ir iespējama, ja organizācija rakstveidā izteikusi attiecīgu lūgumu, ja tā tiek likvidēta, ja netiek ievērota nolikumā noteiktā sēžu apmeklēšanas kārtība, kā arī ja organizācija pieļāvusi rupju ētikas normu pārkāpumu.

Šajā gadījumā KNAB ieskatā abas minētās nevalstiskās organizācijas ir pieļāvušas ētikas normu neievērošanu, informāciju par KNAB ilglaicīgi atspoguļojot un publiskojot, nepārbaudot informācijas atbilstību faktiskajai situācijai, kā arī izplatot faktiskai situācijai neatbilstošu informāciju par KNAB darbību.

Padome izveidota, lai nodrošinātu sabiedrības pārstāvju līdzdalību korupcijas novēršanas politikas veidošanā, īstenošanā un sabiedrības izglītošanā. Padomes uzdevums ir veicināt KNAB saikni ar sabiedrību, sniedzot rekomendācijas KNAB par aktuāliem jautājumiem.

Padomes priekšsēdētājs ir Latvijas Juristu biedrības prezidents Aivars Borovkovs.

Līdz ar "Delnas" un "Providus" izslēgšanu padomē paliek 15 organizācijas. "Providus" padomē pārstāvēja korupcijas pētnieks Valts Kalniņš, bet "Delnu" - tās vadītājs Jānis Volberts.

Jau ziņots, ka nesen "Delnas" un domnīcas "Providus" kopīgi sagatavotajā ziņojumā tika kritizēts Streļčenoks. Ziņojumā minēts, ka viens no iemesliem, kas vājinājis korupcijas apkarošanas darbu valstī, ir Streļčenoka vadības stils.

Konkursā uz KNAB priekšnieka amatu tika saņemti desmit pieteikumi, tomēr konkursa komisija nesen atzina, ka neviens no viņiem, tostarp pašreizējais KNAB priekšnieks Streļčenoks, nav virzāms uz konkursa otro kārtu. Pirmajā kārtā atlases komisija izvērtēja kandidātu atbilstību normatīvajā regulējumā noteiktajiem kritērijiem.

Streļčenokam amata pilnvaru termiņš beidzas nākamnedēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt