Streļčenoks: Mazinās iedzīvotāju skaits, kuri gatavi amatpersonām dot kukuļus

Pēdējo gadu laikā ir palielinājusies iedzīvotāju gatavība ziņot par negodīgām amatpersonām, kā arī informētība par to, kur vērsties ar ziņojumiem par amatpersonu iespējamo koruptīvo rīcību - tā liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas dienesta (KNAB) apkopotie dati.

Iepazīstinot valdību ar pagājušā gada darbības rezultātiem, biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks norādīja, ka šobrīd iedzīvotāju īpatsvars, kuri ir gatavi dot kukuļus, ir zemākajā līmenī kopš 2007.gada.

“Par to, vai cilvēki gatavi vai nav gatavi dot amatpersonām kukuļus… Šajā situācijā ir patīkami, ka tikai 22,2% pieļauj iespēju risināt problēmas, dodot kukuli. Ja salīdzinām ar 2014, 2012. un 2009.gadu, tad tas ir mazākais rezultāts. 2007.gadā tas bija 39,4%. Vērtējot iedzīvotāju uzticamību iestādēm, vai viņi gatavi ziņot, patīkami apzināties, ka iedzīvotāji gatavi ziņot neatkarīgi no tā, vai tas ir KNAB, policija vai prokuratūra. Un samazinājies to iedzīvotāju skaits, kuri nezina, kur vērsties,” klāstīja Streļčenkos. 

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks

Jau iepriekš vēstīts par pētījumu firmas „Latvijas fakti” aptauju, kurā arī noskaidrots - 57% aptaujāto aizvien uzskata, ka konkurentu apsteigšanai tieši korupcija ir pati efektīvākā.

Tikmēr "Transparency International" apkopotais Korupcijas uztveres indekss uzrāda, ka Latvijas rezultāts jau otro gadu pēc kārtas ir nemainīgs - 55 punkti no 100. Savukārt pārējās Baltijas valstīs indekss pakāpies uz augšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti