Streļčenoks jau uzdevis vērtēt amatpersonu atbildību par izdevumiem zaudēto tiesu dēļ

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks  Jaroslavs Streļčenoks ir uzdevis izvērtēt iespējamo KNAB amatpersonu atbildību saistībā ar izdevumiem, kas birojam radušies, maksājot kompensāciju saskaņā ar spēkā stājušos tiesas spriedumu.

Iepriekš biroja arodbiedrība vērsusies pie premjeres Laimdotas Straujumas, aicinot piedzīt no atbildīgajām amatpersonām zaudējumus, ko radīja tiesāšanās ar bijušo biroja priekšnieka vietnieci Jutu Strīķi, kura tiesājas ar KNAB par viņas atlaišanu no amata. 

Aģentūra LETA ziņoja, ka tiesāšanās rezultātā birojam ir nodarīti zaudējumi 8594 eiro apmērā, jo par labu Strīķei piedzīta vidējā izpeļņa par darba piespiedu kavējumu 5278 eiro apmērā, birojam jāsedz zvērināta tiesu izpildītāja sprieduma izpildes izdevumi 1082 eiro apmērā, bet Strīķei piedzītie tiesāšanās izdevumi ir 1500 eiro apmērā. Tāpat birojs samaksājis astoņu eiro lielo valsts nodevu, 440 eiro tiesas izdevumus un 284 eiro lielu drošības naudu par iesniegto kasācijas sūdzību.

 Tikmēr Straujuma izveidoja Streļčenoka darba izpildes novērtēšanas komisiju.

Gada sākumā, reaģējot uz skandāliem KNAB, Straujuma  nolēma veidot komisiju biroja priekšnieka  Streļčenoka darbības izvērtēšanai, bet paralēli tam sākta arī plašākas ekspertu diskusijas par KNAB pārraudzību un tā struktūru nākotnē.  9.martā  premjere atzina, ka ar KNAB darbību kopumā nav apmierināta, tāpēc tuvākajā laikā  Streļčenoka snieguma izvērtēšanu uzsāks eksperti.

Valdošajā koalīcijā pagaidām nav vienota viedokļa par Streļčenoka atbilstību amatam.

 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti