Panorāma

Koalīcija prezidentu meklēs kopā

Panorāma

Uz ledus kāpt aizliegts!

KNAB priekšnieks pārmet politisku izrēķināšanos

Streļčenoks aicina deputātus atbalstīt grozījumus biroju regulējošā likumā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vērsies ar vēstuli pie Saeimas deputātiem, rosinot tos iesniegt grozījumus KNAB likumā, ceturtdien žurnālistus informēja biroja vadītājs Jaroslavs Streļčenoks.

 “Vienotība” atsakās virzīt Valsts kancelejas vadībā izstrādātos KNAB likuma grozījumus, kuri, pēc partijas pārstāvju teiktā, biroja vadītājam sniegs lielāku brīvību, nekā tas ir pašlaik. Tā kā situācija tieši vadības dēļ birojā ir saspīlēta, “Vienotības” politiķi uzskata, ka tas nav pareizi. 

Tas izraisījis KNAB priekšnieka dusmas. Viņš norāda, ka grozījumi tapuši ilgā laikposmā un tos izstrādājusi Valsts kancelejas vadīta darba grupa, kurā iesaistīta arī Ģenerālprokuratūra un nevalstiskās organizācijas.

KNAB nosūtījis vēstuli Saeimas deputātiem, aicinot izmantot tiesības vismaz pieciem parlamentāriešiem iesniegt likumprojektu "Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā" Saeimai.

„Valsts kancelejas darba grupas [izstrādātajam] KNAB likumprojektam bija jābūt Ministru kabineta dienaskārtībā, bet tas tika noņemts no dienaskārtības. Vakar Ministru prezidente un partija „Vienotība” paziņoja, ka šo likumprojektu nevirzīs. Tāda Ministru prezidentes un partijas „Vienotība” pozīcija var nodarīt kaitējumu Latvijas valsts demokrātijas pamatprincipiem. Sanāk, ka vienas politiskās partijas dažiem pārstāvjiem ir tiesības atbalstīt vai neatbalstīt valstī nozīmīgu lēmumu, vienpersoniski un ciniski ar acīmredzamu izdevīgumu sen,” žurnālistiem klāstīja Streļčenoks.

KNAB uzskata, ka šobrīd acīmredzami tiek kavēta likumprojekta virzība, tādējādi joprojām nerisinot jautājumus par KNAB darbības tiesiskā regulējuma nepilnībām.

Iepriekš "Vienotības" Saeimas frakcija pauda, ka neatbalsta Valsts kancelejas izstrādātos rosinājumus KNAB darbības un pārraudzības modelim, jo tas neatrisinot ne esošās problēmas, ne garantē efektīvu darbu nākotnē.

Kā ziņoja aģentūra BNS, "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa paudusi, ka darbs pie priekšlikumu izstrādes KNAB pārraudzības modelim tiks nodots Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijai.

Jau ziņots, ka KNAB jau ilgāku laiku valda nesaskaņas starp biroja priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku un vairākiem esošajiem un arī bijušajiem darbiniekiem, ar kuriem notiek tiesvedība. Tāpat darbu KNAB pērn atstājuši vairāki pieredzējuši tā darbinieki.

Šī gada sākumā, reaģējot uz skandāliem KNAB, Straujuma nolēma veidot komisiju biroja priekšnieka Jaroslava Streļčenoka darbības izvērtēšanai, bet paralēli tam tiks uzsāktas arī plašākas ekspertu diskusijas par KNAB pārraudzību un tā struktūru nākotnē.

Decembrī pēc Augstākās tiesas (AT) Civillietu departamenta lēmuma stājies spēkā spriedums par bijušās KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes atjaunošanu amatā. Apelācijas instances tiesa par labu Strīķei noteica vidējo izpeļņu un tiesāšanās izdevumus aptuveni 7000 eiro apmērā.

Tāpat Rīgas apgabaltiesa decembrī apmierināja bijušās KNAB Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas llzes Dravenieces prasību un lika viņu atjaunot amatā. Viņa birojā tikusi iecelta par KNAB Politikas plānošanas nodaļas galveno speciālisti.

Apgabaltiesa arī apmierināja Dravenieces prasību par disciplinārsoda - algas samazinājuma - atcelšanu. Tiesa nolēma par labu Draveniecei piedzīt ieturēto darba algu 141 eiro apmērā.

Aģentūra LETA aplēsusi, ka jau šobrīd biroja tiesvedība ar bijušajiem darbiniekiem ir izmaksājusi ap 40  tūkstošiem nodokļu maksātāju naudas. Taču tiesvedības tikšot turpinātas.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti