Streļčenoka darba vērtējums nav mainījies

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka Jaroslava Streļčenoka novērtēšanas komisija galvenās korupcijas apkarošanas iestādes vadītāja darbu novērtējusi ar atzīmi "labi", kas ir vidējais no vērtējumiem amatpersonu vērtēšanas skalā, kurā ir pieci līmeņi.

Komisiju vadīja Drošības policijas (DP) priekšnieks Normunds Mežviets, kurš ar preses pārstāvja starpniecību aģentūrai LETA atzina, ka komisija ir pabeigusi Streļčenoka darbības izvērtēšanas procesu un komisija Streļčenoka darbību ir novērtējusi ar vērtējumu "labi". Citu informāciju par to, kādas bija komisijas locekļu domas par Streļčenoku, DP priekšnieks nesniedza.

Aģentūra LETA jau rakstīja, ka šādu vērtējumu Streļčenoks saņēma arī 2013.gadā. Tolaik gan novērtēšanas sistēmā tika izmantoti burti A, B, C, D, E, kas jaunajā sistēmā aizstāti ar vārdiem - teicami, ļoti labi, labi, jāpilnveido un neapmierinoši. Vērtējums "labi" nozīmē, ka amatpersonas darba izpilde atbilst prasībām visā novērtēšanas periodā.

Komisijā darbojās aizsardzības ministra padomnieks informācijas tehnoloģiju un starptautiskās drošības jautājumos Jānis Kažociņš, Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Maizītis, Ģenerālprokuratūras Īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļas virsprokurors Ingemārs Masaļskis un Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dmitrijs Trofimovs.

Par pieņemto lēmumu komisija ir informējusi Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V). Premjere vēl nesen bija apņēmības pilna panākt, viņasprāt, nesekmīgi strādājošā KNAB vadītāja nomaiņu, taču vēlāk no šīs idejas atteicās, jo atzina, ka Streļčenoka nomaiņai Saeimā pietrūkst balsu.

Divi no komisijas locekļiem - Maizītis un Masaļskis - jau 2013.gadā bija iekļauti komisijā par Streļčenoka darbības un tās rezultātu kārtējo novērtēšanu. Toreiz komisija Streļčenoka darbu novērtēja ar C, kas pielīdzināms novērtējumam - labi. Novērtējums bija par laiku no 2011.gada 17.novembra līdz 2013.gada 4.novembrim. Maizītis, kurš vadīja Streļčenoka darbības novērtēšanas komisiju, iepriekš Latvijas Radio apstiprināja, ka komisijā bija ļoti dažādi viedokļi par Streļčenoku. "Pamatā tas bija D," šādi Maizītis toreiz atbildēja uz jautājumu, kā viņš novērtēja Streļčenoka darbību.

Savukārt Kažociņš, tolaik vēl ieņemdams SAB direktora amatu, 2011.gadā bija viens no KNAB priekšnieka amata pretendentu vērtēšanas komisijas locekļiem. Komisija par labāko KNAB priekšnieka kandidātu atzina Streļčenoku.

LETA jau ziņoja, ka Straujuma 12.martā izdeva rīkojumu par KNAB priekšnieka darba izpildes novērtēšanas komisijas izveidi. Par nepieciešamību veidot šādu komisiju viņa paziņoja šogad 5.janvārī pēc tikšanās ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru. Skaidrojot šādu lēmumu, viņa uzsvēra, ka KNAB iesaistīšanās vairākos tiesvedības procesos nav uzskatāma par labas pārvaldības praksi, turklāt ir pagājis jau vairāk nekā gads kopš iepriekšējā novērtējuma veikšanas.

Rīkojumā Straujuma noteikusi, ka komisijai, veicot Streļčenoka kompetenču novērtēšanu, jāņem vērā paplašinātajai (360 grādu) novērtēšanai deleģēto Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja amatpersonu un darbinieku arodbiedrības, "Delnas", nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes pārstāvju viedokļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt