Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rūķošanās Strazdes rūķu ciemā

Strazdes rūķu ciemā gadskārtējā rūķošanās

Strazdes rūķi sava nama durvis ik gadu ver nedēļu pirms Ziemassvētkiem un darbojas no agra rīta līdz vēlam vakaram. Šeit Ziemassvētku brīnumu sastop gan mazi, gan lieli. Šogad rūķošanās programma veidota nedaudz nopietnāka, ar mērķi izglītot, informēt un izklaidēt.

Talsu televīzijas žurnāliste Baiba Demberga ir ielavījusies Rūķu ciema Ziemassvētku vecīša istabā. Šī ir pirmā vieta, kuru apskata bērni pēc tam, kad ir izlīduši cauri maģiskajai trušu alai. Šeit viņi saņem arī savus uzdevumus. Pirmais, izcept gardas piparkūkas. Otrais, izliet laimi un skatīties, ko tā nākamajā gadā nesīs, un trešais - izveidot skaistas Ziemassvētku kartiņas. Ja visu to paveiks, viņi kopā ar rūķiem un Ziemassvētku vecīti varēs piedalīties īstā svētku ballītē.

Strazdes muižā viesojas visi tie, kuri grib rūķoties, tic rūķiem un brīnumiem. Nereti pieaugušie stāsta, ka nevarot noķert Ziemassvētku sajūtu, bet tā rodas brīdī, kad ģimene gatavo un darbojas kopā. Un tieši to viņi var darīt Rūķu ciemā. Kā stāsta Tukuma 2. pamatskolas skolotāja Evita Skavronska, arī pieaugušie tic brīnumiem, tikai viņiem tos grūtāk pamanīt:

"Kopā šī piparkūku cepšana, laimītes liešana un pošanās un braukšana šurp, tie jau ir tie svētki. Ceļš uz svētkiem ir paši lielākie un skaistākie svētki."

Šogad pirmo reizi Rūķu ciemā bija iespēja izliet laimīti. Citi gan saka, ka tas esot Jaunā gada rituāls, bet, kā apgalvo rūķis Kripatiņa, šis process bērniem ir īsts brīnums un liela daļa to dara pirmo reizi. Ik uz soļa bērni iemācās ko jaunu.

"Izglītojošs, informējošs un izklaidējošs – tā, lai bērni arī kaut ko tajā Rūķu mājas ceļojumā iemācītos, lai saprastu un noticētu tiem rūķiem," notikumu raksturo Kripatiņa (cilvēku pasaulē viņu dēvē par Ingu Dombrovsku). 

"Es jaunu iemācījos, kā jātaisa laimītes un kā piparkūkas jācep. Savā laimītē es redzēju, ka zirgs pacēla pakaļkājas un tur bija vēl virsū cilvēks," stāsta Kristofers, Tukuma 2. pamatskolas skolnieks.

Rūķu ciemu šajā sezonā apmeklējuši aptuveni 500 mazi un lieli bērni no tuvākām un tālākām Latvijas vietām. Jautājot, vai rūķi nenogurst svētku maratonā, viņi atbild – nē. Katrs bērns viņus iedvesmo un palīdz sajust svētku tuvumu.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti