Strautiņu pamatskolas skolēni pārspēj 2500 vienaudžus konkursā ''Gribu būt mobils"

Konkursā "Gribu būt mobils" uzvarējusi Alūksnes novada Strautiņu pamatskolas komanda "Strauti1". Sīvā konkurencē šajās sacensībās startēja 2500 Latvijas skolēni no sestās līdz astotai klasei.

Nav tā, ka jauniešiem interesē tikai dators un spēlītes. Ir vēl jaunieši, kam interesē arī mopēdi un satiksmes noteikumi. Šogad konkursā "Gribu būt mobils" piedalījušies 2500 skolēnu sesto līdz astoto klašu grupā. "Jau astoto gadu mēs mēģinām uzrunāt jauniešus, kuri tikko ir noslēguši jauno satiksmes dalībnieku skolu. Viņi ceturto un sesto klasi ir pavadījuši mācībās, lai kļūtu par topošajiem velosipēdistiem. Mēs piedāvājam turpināt mācīties, jo divu riteņu transporta līdzekļi ar motoriem ir iekārojama lieta un likums no 14 gadiem atļauj izmantot šos transporta līdzekļus. Neviena cita autoskola nepiedāvā šādu mācību procesu, bet kaut kā zināšanas jāgūst un daudz labāk ir, ja viņi dara to pēc noteiktas sistēmas, mērķtiecīgi un kvalitatīvi. Konkursa uzdevums ir mācīt jauniešiem, kāda ir atšķirība piedalīties ceļu satiksmē ar transporta līdzekli bez un ar motoru," raidījumam "Zebra" stāsta Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāve Valda Kjaspere.

Konkursa finālā, kur no vairāk nekā 500 skolām tika noskaidrota pati labākā, tikās septiņas jaudīgākās skolas.

Labāko trijniekā iekļuva Limbažu novada Pāles pamastkolas komanda "Crazy girls"; otro vietu izcīnīja Ilūkstes 1.vidusskolas komanda "Lauksaimnieki", taču uzvarētāju laurus plūca Alūksnes novada Strautiņu pamatskolas komanda "Strauti1". Uzvarētājiem tiks brauciens uz zinātnes parku "Spectrum" Vācijā.

"2014.gada labākā satiksmes drošības skola arī ir Strautiņu pamatskola. Tas ir likumsakarīgi, ja skolas, kuras uzvar kādā no mūsu projektiem, ir augšgalā, ja novērtējam sniegumu arī pēc punktiem," piebilst Valda Kjaspere. Komandas bija pacentušās un mājasdarbos pat izveidojušas mācību filmas. Komandu kapteiņiem bija jāsacenšas pirmās palīdzības sniegšanā. Pārējiem bija jāzina satiksmes noteikumi, parādot savas zināšanas gan teorijā ar datoru, gan praksē uz ceļu shēmām.

Nākamais konkurss, kurā vidusskolēni var jau piedalīties, ir "Gada jaunais autovadītājs" un tajā var piedalīties visi, kuriem ir mācību braukšanas atļauja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti