Dienas ziņas

Izmeklē gadījumu, kad no autobusa izsēdināta meitene

Dienas ziņas

Aušanas studijai "Rencēni" 15 gadi

Straupē slēgs narkoloģisko slimnīcu

Straupes narkoloģisko klīniku pievienos Strenču psihoneiroloģiskajai slimnīcai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Slimnīca darbu neturpinās – tādu ziņu šonedēļ saņēma Straupes narkoloģiskās slimnīcas kolektīvs. No nākamā gada Straupes slimnīcas līdzšinējās funkcijas  – alkohola atkarību ārstēšanu – nodrošinās Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā. Pamatojums Straupes narkoloģijas slimnīcas slēgšanai ir sliktais ēkas tehniskais  stāvoklis, kā arī aprīkojuma neatbilstība mūsdienu prasībām. Līdz ar slimnīcas slēgšanu darbu nāksies zaudēt 53 slimnīcas darbiniekiem. Viņiem gan piedāvāts strādāt Strenčos.

Lielstraupes pils, kurā 56 gadus atrodas narkoloģiskā slimnīca, nopietnus remontdarbus nav piedzīvojusi ilgi, tādēļ tagad slimnīcas vadībai, veicot ēkas apsekošanu, ir pamatotas bažas par tās tehnisko stāvokli. “Tā ir jebkura iestādes vadītāja atbildība par pacientu drošību. Pirmkārt, protams, apmeklētāju un jebkura darbinieka drošība, kas ienāk šajā iestādē. Tas, ko jūs redzat un ko jums parāda ievedot, ir labākā puse, bet jūs neredzat to, kas ir virs mūsu galvām. Tātad šīs ēkas tehniskais stāvoklis prasa milzīgus ieguldījumus,” norāda Straupes narkoloģiskās slimnīcas  valdes locekle Maija Ancveriņa.

Aprēķinātā tāme liecina, ka ēkas remontam būtu nepieciešami ap 445 000 eiro, bet tā nebūt nav visa summa, kura būtu vajadzīga, lai slimnīca atbilstu mūsdienu prasībām.

“Mēs esam 21.gadsimtā un prasības, kādai ir jāizskatās mūsdienu slimnīcai, aug. Pie mums cilvēki brauc ļoti tālu, no Liepājas. Kā viņi teica, mēs braucam dvēseli ārstēt šeit, te pat sienas palīdz, bet, vai tas iztur kritiku pret visām prasībām, tas ir jautājums,” atzīst virsmāsa Regīna Blaua.

Alkohola atkarību ārstēšana no nākamā gada būs Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā. Šis solis, kā vērtē slimnīcas vadība, ļautu ieekonomēt līdzekļus arī citā ziņā. Šeit oficiāli ir apstiprinātas 33 gultas, bet pacientu šeit nav nekad tik daudz,” saka Ancveriņa. “Viņi ir  pārsvarā padsmit, un viņu uzturēšanās šeit ir ļoti īslaicīga. Tad nav nekāda ekonomiska pamatojuma, ka tiek uzturēta šāda maza struktūra,” norādīja Ancveriņa.

Līdz ar Straupes slimnīcas slēgšanu bez darba paliek ap 50 darbinieku, kuriem gan tiek  solīts, ka būs iespēja strādāt Strenčos.

“Izbraukāt Strenčus mēs nevaram. Kam ir mašīna, tas varbūt varētu izbraukāt. Es, kaut visu mūžu nostrādāju slimnīcā, netiku pie mašīnas,” norāda medmāsa Svetlana Sedola. Arī ar sabiedrisko transportu ir grūti braukt uz Strenčiem.

Šobrīd gan tiek solīts, ka slimnīcas vadība meklēs risinājumu, kā nodrošināt iespēju darbiniekiem no Straupes nokļūt 70 kilometrus attālākajos Strenčos.

Līdz ar Straupes slimnīcas slēgšanu joprojām arī neskaidrs tās paspārnē esošā pusaudžu rehabilitācijas centra „Saulrīti” liktenis.

Latvijas Radio Raidījumā Pēcpusdiena lēmumu slēgt Straupes narkoloģisko slimnīcu skaidro Veselības ministrijas komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders.

Viedokli izsaka Straupes narkoloģiskā slimnīcas valdes locekle Maija Ancveriņa, rehabilitācijas kolektīva ,,Saulrīti” vadītāja Elīna Gulbe-Urbāne, Pārgaujas novada domes priekšsēdētājs Hardijs Vents un Rīgas Stradiņa universitātes medicīnas goda doktors, narkologs Jānis Strazdiņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti