Pusdiena

Pusdiena 15.07.2018

Pusdiena

Nervus paralizējošā viela ''Novičok'' atradusies smaržu pudelītē

Straumes darbu KNAB vadītāja amatā vērtē pozitīvi

Straumes darbu KNAB vadītāja amatā vērtē pozitīvi

Jau gadu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) vada Jēkabs Straume. Biroja vadītājs intervijā Latvijas Radio sacīja - kopumā korupcija Latvijā samazinās, bet lielākie tās riski ir iepirkumu jomā. Eksperti kopumā biroja darbu pēdējā gada laikā vērtē pozitīvi, tomēr aicina vairāk komunicēt ar sabiedrību.  

Korupcijas apkarotāji ir uz pareizā ceļa, uzskata Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis (“Vienotība”).

Viņš uzskata, ka līdz šim redzamākais darbs, kuru birojs Straumes vadībā paveicis, ir Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča un uzņēmēja Māra Martinsona aizturēšana. Deputāts atzinīgi vērtē lietas izmeklēšanas ātrumu. Izmeklēšanas kvalitāti parādīs tiesas process.

Arī sabiedrības par atklātību “Delnas” vadītāja Liene Gātere kā redzamāko KNAB darba Straumes vadībā min šo kriminālprocesu.

“Izskatās, ka KNAB ir pārliecināts par spēju savākt pierādījumus, tas ir labi. Galvenais, lai KNAB nebaidītos piesaistīt ārvalstu speciālistus, ja tas ir nepieciešams, lai izdarītu no savas puses visu,” sacīja Gātere.

Viņa uzskata, birojam vairāk vajadzētu komunicēt ar sabiedrību.

Otrs svarīgākais Straumes darbs, pēc Latkovska teiktā, ir spēja nosargāt biroja savākto  informāciju.

“Vairs nav informācijas noplūdes no KNAB, kopš to vada Straume. Domāju, ka viņa pieredze pretizlūkošanā devusi zināmus rezultātus,” sacīja Latkovskis.  

Latkovskis sprieda - tas parāda, ka biroja vadītājs ir varējis iedvest kolēģos ticību KNAB spējām lietas izmeklēt kārtīgi un novest līdz rezultātam.

“Iepriekšējās informācijas noplūdes drīzāk bija saistītas ar to, ka paši izmeklētāji vai operatīvie darbinieki neticēja, ka tiks sasniegts rezultāts. Ceru, ka šoreiz ir šī ticība, ne tikai drošības sistēmas pašā KNAB, bet arī darbinieki tic rezultātam, to, protams, pierādīs tiesas procesi,” klāstīja Latkovskis.   

Arī Straume intervijā Latvijas Radio uzsvēra, ka saviem darbiniekiem uzticas. Taču ir ieguldīts arī liels darbs, lai izmeklēšanas noslēpumu nosargātu.

“Priekšdarbi ir veikti, lai informācija, kura nonāk biroja rīcībā, lai ārpusē netiktu iznesta, vismaz netiktu iznesta tā, ka pēc tam nav iespējams konstatēt, kurš to ir izdarījis,” norādīja Straume.

''Delnas'' vadītāja sacīja, KNAB priekšnieka darbu var vērtēt arī pēc korupcijas uztveres indeksa, kur Latvija lielu lēcienu nav piedzīvojusi. Biroja stratēģija liecina, ka nākamgad Latvija šajā indeksā varētu pakāpties par četriem punktiem.  

“Tas nozīmē, ka gan valstij, gan KNAB jāizdara daudz, arī politikas maiņā korupcijas apkarošanā, lai tāds lēciens būtu,” pauda Gātere.  

Straumes labo darbu uzskaitījumu Latkovskis pabeidz ar biroja koncentrēšanos uz lielām korupcijas lietām. Deputāts sacīja, iepriekš birojs vairāk pievērsies sīkiem interešu konfliktiem. Tie arī jāizskauž, bet uzmanība jākoncentrē uz nopietnākiem korupcijas gadījumiem.

KNAB vadītājs, jautāts, kas ir riska nozares Latvijā, minēja lielos valsts iepirkumus.

Straume uzsvēra, ka birojs strādā un tās amatpersonas, kuras ir iesaistītas koruptīvos darījumos, agri vai vēlu nonāks KNAB rokās.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti