Straume rēķinās ar rosinājumiem par viņa atcelšanu no amata; gatavs pierādīt savu lēmumu pamatotību

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītājs Jēkabs Straume rēķinās ar iespēju, ka saistībā ar birojā notikušo reorganizāciju varētu tikt rosināta viņa atcelšana no ieņemamā amata, taču ir pārliecināts, ka spēs sniegt Saeimas deputātiem skaidrojumu par savu lēmumu pamatotību.

Straume Latvijas Raidījumā "Krustpunktā" norādīja, ka KNAB ņēmis vērā to, ka reorganizācija var izraisīt ažiotāžu un laicīgi sniedzis informāciju sabiedrībai. "Reorganizācijas ietvaros priekšlaicīgi pensionēties varēja 23 amatpersonas. To izdarīja septiņas, bet pārējās izvēlējās turpināt cīņu ar korupciju," teica Straume. KNAB vadītājs uzsvēra, ka birojā nenotiek cīņa starp vienu vai otru pusi. Neesot tādas situācijas, ka būtu izveidojušies [Jutas] Strīķes (Jaunā konservatīvā partija (JKP)) un [Jura] Juraša (JKP) cilvēki. Birojā ir biroja cilvēki," teica Straume.

Lielākajai daļai darbinieku, kas rotācijas rezultātā izvēlējušies pamest biroju, ticis piedāvāts līdzvērtīgs amats citā struktūrvienībā. Straume arī pastāstīja, ka ar daļu to darbinieku, kas birojā palika, tika stiprināta operatīvās nodaļas analītiskā kapacitāte. KNAB priekšnieks gan nevēlējās plašāk komentēt JKP līdera Juraša izteikumus par nepieciešamību viņu atcelt no amata, norādot, ka birojam ir jābūt politiski neitrālam, un uzsverot, ka viņam adresētie pārmetumi, iespējams, ir saistīti ar nevēlēšanos pozicionēties "vienā vai otrā virzienā".

"Nepieciešams, ka birojs ir spējīgs veikt to, kas ir nepieciešams. Nedrīkst būt politiska ietekmēšana vai personas, kurām ir kaut kādas simpātijas. Tādēļ birojā ir jābūt biroja cilvēkiem. Agrāk varbūt kāds bija vienā vai otrā pusē, bet tagad nē. Mums jābūt neitrāliem, neskatoties uz kaut kādām simpātijām," norādīja Straume.

Jurašs iepriekš izteicās, ka 13. Saeimā rosinās jautājumu par KNAB priekšnieka Straumes iespējamu nomaiņu amatā. Straume ar savām reorganizācijām esot vājinājis KNAB, aizsūtot  pensijā daļu visprofesionālāko biroja darbinieku, kas strādājuši pie smagākajām lietām un varējuši apmācīt jaunos kolēģus, uzskata Jurašs.

KONTEKSTS:

KNAB oktobrī tika veikta kārtējā reorganizācija, kuras rezultātā septiņas amatpersonas nolēmušas darbu birojā pamest, sešām no tām dodoties izdienas pensijā. Aģentūrai LETA zināms, ka starp šīm septiņām personām ir pieredzējuši speciālisti, kas piedalījušies vairāku skaļu lietu šķetināšanā.

Straume Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā iepriekš skaidroja, ka iemesls reorganizācijai bijis tas, ka līdz šim birojā bija ļoti lielas nodaļas, kurās strādāja līdz pat 20 cilvēkiem. Tik lielas nodaļas valsts pārvaldes sistēmā esot ļoti grūti vadīt, tāpēc "zelta standarts" esot nodaļas ar 10 līdz 12 cilvēkiem.

Straume skaidroja, ka trīs aizgājušie ir no bijušās Operatīvo izstrāžu nodaļas. "Tāds robs mums ir, taču, saprotot situāciju, nevarēju apturēt strukturālās izmaiņas, lai gan man ir žēl par viņu izvēli," piebilda Straume, paužot pārliecību, ka tukšās vakances ātri izdosies aizpildīt un ilgtermiņā reorganizācija ļaušot sasniegt labākus biroja darba rezultātus. KNAB norādīja, ka visām amatpersonām, kas izvēlējās neturpināt darbu birojā, tika piedāvāts līdzvērtīgs vai augstāks amats. Tāpat nevienai no šīm amatpersonām netika pazemināts atalgojums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt