Kā labāk dzīvot

Noslēpumainā slimība epilepsija: tā var skart ikvienu

Kā labāk dzīvot

Speciāliste: Visas Covid-19 vakcīnas palīdz neslimot nopietni, neslimot pat vidēji smagi

Sākusies kampaņa "Zini naudas li(ī)kumus!": finanšu noziegumi nav nekas tāls un nereāls

Straume: Korupcijā skaidrai naudai joprojām ir nozīmīga loma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Atšķirībā no citiem finanšu noziegumiem koruptīvās darbībās skaidrai nauda joprojām ir nozīmīga loma, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Kā labāk dzīvot” norādīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume.

“Skaidru naudu nav nemaz tik viegli dabūt. Ir nepieciešams to kaut kādā veidā legalizēt, izmantojot daudz un dažādas shēmas,” skaidroja Straume.

To apliecināja arī Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa: “Nekas nav mainījies – pasaulē skaidrā nauda ir visbiežāk izmantotais noziedzīgu darbību rīks. Bija ļoti interesanti – pagājušajā gadā, kad bija pirmais Covid-19 vilnis un fiziski noslēdza robežas, Latvijā strauji samazinājās skaidras naudas apjoms. Tas nozīmē, ka pāri robežām ceļo ļoti liels skaidras naudas apjoms.”

Vienlaikus viņa zināja stāstīt, ka finanšu noziegumos, arī korupcijā, pieaug virtuālās valūtas nozīme. Turklāt tā ir daudz izsekojamāka nekā skaidrā nauda. Tāpēc arī tiesībsargājošajām iestādēm vairāk jāseko līdzi darījumiem ar virtuālo valūtu, sacīja Znotiņa.

Viņa zināja stāstīt – lai gan Latvijā ar kriptovalūtas darījumiem nodarbojas maz uzņēmumu, kaimiņvalstī Igaunijā ir vairāki tūkstoši virtuālo valūtu pakalpojumu sniedzēju, kas saņēmuši licenci. Savukārt Baltkrieviju Znotiņa dēvēja par “kriptovalūtu ražotāju fermu”.

Savukārt ģenerālprokurors Juris Stukāns norādīja, ka finanšu noziegumos kādreiz naudu veda čemodānos, bet tagad tam ir citi ceļi – viss notiek elektroniski. Tāpēc arī godprātīgiem  iedzīvotājiem, lai nevilšus nekļūtu par finanšu noziegumu līdzdalībniekiem, jābūt zinošiem.

“Cilvēks nevar attaisnoties ar to, ka – es nezināju. Ja tu nezini, kāpēc tu to dari?

Ja tu nezini, tu nedrīksti to darīt, tev ir jāiet izglītoties, lai saparastu, ko tu dari. Jo pēc tam nevar vainot citus, ka tu pats esi pie tā vainojams. Tu taču esi pilngadīga, saprātīga būtne,” uzsvēra ģenerālprokurors.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti