Dienas ziņas

Studenti Zinātnieku naktī

Dienas ziņas

Rīgā – pirmais neiroķirurģiskais mikroskops

Laimdota Straujuma tiekas ar Latvijas Reģionu apvienību

Straujumas un LRA uzmanības centrā – valsts budžets; par sadarbību nerunā

Premjeres Laimdotas Straujumas („Vienotība”) un Latvijas Reģionu apvienības (LRA) tikšanās laikā bija valsts budžeta jautājumi, nevis apvienības pievienošanās vai regulārs atbalsts koalīcijai.

To otrdienas rītā, uzreiz pēc tikšanās, apliecināja gan Straujuma, gan viens no LRA līderiem Dainis Liepiņš.

Straujuma sola ciešāk sadarboties ar opozīcijas frakcijām - uzklausīt un ņemt vērā konstruktīvus opozīcijas priekšlikumus. Taču premjerministre noraida pieņēmumus, ka šādā veidā varētu tikt meklēti jauni sabiedrotie.

Straujuma pauda, ka šī ir bijusi pirmā tikšanās ar opozīcijas partijām, kam sekos tikšanās ar partiju „No sirds Latvijai” un „Saskaņas” politiķiem. Latvijas prezidentūras laikā Eiropas Savienības Padomē tam neesot bijis laika. Viņa pauda, ka nav īsti saprotama LRA attieksme pret solidaritātes nodokli – vairāk gan izpaudusies pretestība, nekā atbalsts tam. .

Saruna premjerei ļoti patikusi, un viņa pierakstījusi dažus priekšlikumus, kas esot ļoti konstruktīvi un vērā ņemami.

Straujuma arī noraidīja varbūtību, ka bijusi saruna par LRA līdzdalību koalīcijā.

"Es noraidu jebkādas izskanējušās domas, ka šeit tiek veidota jauna koalīcija vai kas tāds," pauda Straujuma.

Premjere Laimdota Straujuma ("Vienotība") par tikšanos ar LRA

Latvijas Reģionu apvienībai ir atšķirīgs viedoklis par budžeta ieņēmumu daļas palielināšanu, un nav atbalstāmi tas, ka valdība pašlaik koncentrējas uz nodokļu palielināšanu. 

Liepiņš sacīja, ka sadarbība ar koalīciju vai amatu pārdale „nebija diskusijas pamats” un lielāks uzsvars tiešām ir bijis uz budžetu. Liepiņš nekavējās kritizēt ministru darbu, kas, viņaprāt, nevedas, jo reizēm pat vienas partijas ministri nespēj sadarboties, kā arī valsts pārvaldi, iesakot, tai nodarboties „bišķīt ar pieticību un atbildību”.

„Mēs noteikti varam palīdzēt risināt kaut kādus jautājumus – tīri no savas pieredzes. Bet uztvert mūs kā baltos tēlus, kuri tagad atrisinās visas Latvijas problēmas, noteikti nevajadzētu. Bet ar savu enerģiju un darbu mēs iesaistītos līdzīgi kā bēgļu jautājumā,” teica Liepiņš.

Saeimas deputāts Dainis Liepiņš (LRA) par tikšanos ar premjeri Laimdotu Straujumi ("Vienotība")")

Tikšanās laikā, Reģionu apvienības pārstāvji minējuši, ka viņus neapmierina tieslietu un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru darbs. Jau nākamnedēļ notiks premjerministres nākamās tikšanās ar opozīcijas partiju "No sirds Latvijai" un "Saskaņa" pārstāvjiem .

Koalīcijā patlaban ietilpst „Vienotība”, Zaļo un Zemnieku savienība, kā arī VL-TB/LNNK. Tomēr, piemēram, bēgļu uzņemšanas jautājumā koalīcijā aizvien pastāv dažādi viedokļi, tādējādi rosinot runas par visas valdības stabilitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti