Panorāma

Bāreņi paliek bez dzīvesvietas

Panorāma

Budžeta vietu skaitu augstskolās nesamazinās

Bažas par ekspremjeres izteikumiem

Straujumas izteikumi «atnāca Nagļa kungs» raisa bažas par uzņēmēju interešu bīdīšanu

Tiesībsargs Juris Jansons lūdzis likumsargiem vērtēt valdības pērn pieņemto lēmumu palielināt atļauto trokšņu līmeni auto un moto trasēs. Viņš arī vērš uzmanību uz ekspremjeres Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) izteikumiem intervijā Latvijas Radio, norādot – tie mudina domāt par varas izmantošanu savtīgās interesēs.  

Jansons ar iesniegumu vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), kā arī Ģenerālprokuratūrā.

“O, es sāku atcerēties. Tiešām atnāca Nagļa kungs, bet ne jau viņš viens, vesela rinda cilvēku,” bažas raisījušos Straujumas izteikumus citēja tiesībsargs.

Jansonam radās bažas, ka valdības pērn pieņemtais lēmums palielināt atļauto trokšņa līmeni auto un moto trasēs pieņemts pretēji sabiedrības, bet par labu atsevišķu uzņēmēju interesēm.

“Es vienkārši nesaprotu, kā tā var atnākt uzņēmēji pie premjeres, un viss ātri notiek. No vienas puses, lobijs nav aizliegts, bet, no otras puses, tam ir jānotiek samērīgi un jābūt ievērotām visām sabiedrības interesēm. Šajā gadījumā tas nav noticis,” norādīja Jansons.

“Es gribētu redzēt, vai Straujuma tikpat strauji pieņemtu kādas citas sabiedrības grupas pārstāvjus, kas teiktu: “Paklau, Straujuma, te nav labi, te vajadzētu uzbūvēt trokšņus slāpējošo sienu”,” pauda tiesībsargs.   

Straujuma par šo Jansona iesniegumu nebija informēta, bet norādīja - “lai KNAB izvērtē, man nav nekādu problēmu”.

Tagad viņa LTV stāstīja, ka neatceras, vai Naglis pie viņas nācis, bet valdības lēmumu viņa neuzskata par pakļaušanos kādām uzņēmēju interesēm, jo “tas tika izvērtēs vispusīgi”.

Straujumas teiktais dzirdams arī Latvijas Radio raidījuma ierakstā, bet pēc tā nav skaidri saprotams, vai Latvijas Autosporta federācijas prezidents Jānis Naglis ar ekspremjeri ticies divatā, vai savu nostāju paudis, piemēram valdības sēdē.  

Straujumā Latvijas Radio raidījumā “Īstenības izteiksme” 13.septembrī - Ar valdības gādību Kandavas kartodromā var gāzēt skaļāk un bez prettrokšņu sienas
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Valdība izmaiņas noteikumos par atļauto trokšņa līmeni pērn rudenī apstiprināja par spīti Veselības ministrijas iebildumiem. Pēc kādas iedzīvotājas sūdzības šo gadījumu detalizēti izvērtējis tiesībsargs. Viņš veicis arī Biķernieku trases un Kandavas kartodroma tuvumā dzīvojošo aptauju un nu aicinājis valdību pusgada laikā mainīt pērn nolemto, pretējā gadījumā solot vērsties Satversmes tiesā

Izvērtēt tiesībsarga prasību premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) uzdevis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), kas pirms gada virzīja izmaiņas noteikumos par trokšņa līmeni.

Ministrijā norāda – lai arī trokšņa griesti pērn paaugstināti, faktiskie trokšņa rādītāji lielākajās trasēs nepārsniedz Pasaules Veselības organizācijas noteikto, uz ko savā atzinumā atsaucas tiesībsargs.

Ministrija pieļauj, ka varētu lemt par daļēju atļautā trokšņa līmeņa samazināšanu, gan nesasniedzot to līmeni, kāds bija pirms grozījumiem pērn.

Jau ziņots, ka tiesībsargs secināja, ka, izdabājot mototrašu īpašniekiem un valdības noteikumos būtiski palielinot pieļaujamos trokšņa līmeņus, Ministru kabinets ir pārkāpis likumu «Par piesārņojumu», Satversmi, Eiropas Padomes direktīvu un Pasaules Veselības organizācijas ieteikumus. Viņš aicināja  valdību sešu mēnešu laikā noteikumus grozīt tā, lai tie atbilstu likumam - novērst vai samazināt vides trokšņa iedarbību uz cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti