Straujumai un Ušakovam noformē administratīvā pārkāpuma protokolus

Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai ("Vienotība") un Rīgas mēram Nilam Ušakovam ("Saskaņa") noformēti administratīvā pārkāpuma protokoli, aģentūru BNS informēja Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Viņš norādīja, ka abos gadījumos protokoli noformēti un nosūtīti tiesai saistībā ar aģitācijas kārtības pārkāpšanu. Par iespējamo sodu abām amatpersonām lems tiesa.

Straujumai protokols noformēts par viņas izteikumiem plašsaziņas līdzekļiem, paužot cerību, ka "Saskaņa" 12.Saeimas vēlēšanās neiegūs daudz balsu.

Premjere aģentūru BNS informēja, ka pildīs Latvijas tiesas lēmumu, uzsverot, ka "Saskaņas" sadarbība ar partiju "Vienota Krievija" pašreizējos apstākļos ir nepieņemama.

"Uzskatu, ka partijas "Saskaņa" sadarbība ar Vladimira Putina partiju "Vienotā Krievija" pašreizējos apstākļos ir nepieņemama. "Vienotā Krievija" un Vladimirs Putins ir atbildīgi par situāciju Ukrainā, par agresīvajām darbībām pret savu kaimiņvalsti un brāļu tautu. Latvija un Eiropas Savienība stingri iestājas par Ukrainas neatkarību un kategoriski nosoda Krievijas agresīvās darbības pret Ukrainu. Arī turpmāk vērsīšos pret aktivitātēm, kas var vājināt Latviju un apdraudēt mūsu sabiedrotos," sacīja Straujuma.

Savukārt Ušakovam atbilstoši Valsts policijas pārstāvja paustajam tiek pārmesta aģitācija par "Saskaņas" sarakstu sociālajos tīklos dienu pirms vēlēšanām.

Ušakovs aģentūrai BNS pauda, ka ir gatavs sniegt tiesai paskaidrojumus par konkrēto gadījumu, vienlaikus norādot, ka neuzskata sevi par likumpārkāpēju.

"Neviens likums neaizliedz man paust viedokli savos personīgajos kontos sociālajos tīklos "Twitter" un "Facebook" ne dienu pirms vēlēšanām, ne vēlēšanu dienā, ne arī pēc tām. Tikpat labi es varēju saviem radiem, paziņām vai cilvēkiem, kuri dzīvo tās pašas kāpņu telpas dzīvokļos, kur es, vēlēšanu dienā teikt, lai viņi nobalso par kādu sarakstu," sacīja Ušakovs.

Administratīvo pārkāpumu kodekss noteic, ka par aģitācijas kārtības pārkāpšanu fiziskajām personām var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 70 eiro, bet juridiskajām personām — līdz 1200 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti