Rīta Panorāma

Intervija ar Pēteri Strautiņu

Rīta Panorāma

Intervija ar Inesi Zagorsku, Anniju Putniņu un Naidželu Ričardu

Intervija ar Laimdotu Straujumu

Straujuma: «Vienotībai» jāvirza citi premjera amata kandidāti; padomā divi politiķi

Partijai „Vienotība” jāvirza citi premjera amata kandidāti, jo pašreiz šim amatam izvirzītā partijas vadītāja Solvita Āboltiņa nebauda nedz pietiekami lielu atbalstu „Vienotībā”, nedz citu politisko spēku vidū.

To otrdien intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” pavēstīja no amata aizejošā premjere Laimdota Straujuma („Vienotība”).

„Es neredzu, kā var izveidot valdību bez Nacionālās apvienības un Zaļo un zemnieku savienības. „Vienotībai” ir jāpaskatās savās rindās – jāpaskatās reģionos, jāpaskatās Eiropas Parlamentā. Mēs neesam tik nabadzīgi,” sacīja Straujuma.

Viņa arī norādīja, ka pašā „Vienotībā” aptuveni trešā daļa „Vienotības” biedru ir pret Āboltiņas virzīšanu valdības vadītājas amatā. „Kāda trešdaļa, ja skatās pēc balsīm,” sacīja Straujuma.

Viņa arī atzina, ka pati balsojusi pret Āboltiņu. „Publiski varu pateikt, ka pati nobalsoju „pret”,” sacīja Straujuma. Tiesa, viņa atteicās klāstīt argumentus, kāpēc viņa un daļa pārējo partijas biedru nav atbalstījuši Āboltiņas kandidatūru. „Tā ir mūsu iekšējā lieta,” noteica valdības vadītāja.

Tomēr „Vienotībā” ir divi cilvēki, kuri, pēc Straujumas ieskata, var kļūt par premjeru.

„Mums savās rindās ir jāatrod cilvēks, kurš to var izdarīt. (..) Neprasiet man konkrētus [vārdus]! Es uzskatu, ka "jā" [ir šādi kandidāti]! (..) Man ir divi, (..) abi no partijas (..). Viens no tiem ir bijušais ministrs. (..) Lai paliek mans noslēpums, bet es šos cilvēkus minēšu valdei,” īsās atbildēs uz žurnālistu iztaujāšanu atbildēja premjere.

Viņa sacīja, ka par šiem cilvēkiem kā potenciālajiem premjeriem ieminēsies partijas valdē. Ja tiks izvirzīts cits premjera amata kandidāts, kurš amatā tiks apstiprināts, tad jāmainās partijas vadībai. „Visai „Vienotības” frakcijai un valdei ir jākoncentrējas uz šo cilvēku un jāatbalsta viņš,” atzīmēja Straujuma. Pretējā gadījumā valdības veidošanas iniciatīvu var iegūt citas partijas. „Ja mēs to nedarām, tad mēs atdodam citiem iniciatīvu,” secināja Straujuma.

Ziņots, ka pagājušajā nedēļā notikušā neklātienes balsojumā partijas „Vienotība” valde un Saeimas frakcija nobalsoja par Āboltiņas virzīšanu premjera amatam. Savukārt ZZS oficiāli premjera amata kandidātu pirmdien nenosauca.

Jau ziņots, ka, lai gan Valsts prezidents Raimonds Vējonis bija aicinājis partijas līdz gada beigām piedāvāt viņam premjera amata kandidātus un koalīcijas modeļus, oficiāli izvirzīta joprojām nav neviena kandidatūra. Taču prezidents joprojām cer šonedēļ uzzināt partiju virzītos kandidātus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti