Panorāma

Piešķir stipendijas zinātniecēm

Panorāma

Aiztur sešus pedofilus, cietuši vismaz astoņi bērni

Premjere vēl neizpauž tālāko rīcību KNAB konfliktā

Straujuma vēl nepauž savu viedokli par konfliktu KNAB

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Premjere Laimdota Straujuma („Vienotība”) pēc ceturtdienas tikšanās ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku un viņa vietnieci, ar tiesas lēmumu darbā atjaunoto Jutu Strīķi, nepauda savu viedokli par tālāku rīcību konflikta izbeigšanā, vēsta LTV „Panorāma”.

Straujuma šādu nostāju ieņēma, jo viņa nākamajā nedēļā iecerējusi tikties ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru, kurā pārrunās situāciju KNAB.

No komentāriem kategoriski attiecās arī Strīķe.

Savukārt Streļčenoks pauda, ka sarunā ar premjeri pārrunājis biroja tālākā darba stratēģiju un galvenos uzdevumus tuvākajā laikā. Konflikts ar Strīķi pieminēts ļoti maz.

Tomēr Streļčenoks sacīja, ka respektē tiesas lēmumu atjaunot Strīķi darbā pēc tam, kad viņš pats savu vietnieci bija atbrīvojis. Vienlaikus Streļčenoks atgādināja, ka ir sāktas un nav izbeigtas divas disciplinārlietas pret Strīķi, un viņš nebūs iecietīgs pret darbiniekiem, kuri nepilda savus pienākumus. Par turpmāku rīcību attiecībā pret Strīķi viņš domās tad, kad būs zināmi abu disciplinārlietu rezultāti.

Jau ziņots, ka Streļčenoks trīs reizes atlaida savu vietnieci Strīķi, vainojot viņu priekšnieka kompetences apšaubīšanā un pilnvaru pārkāpšanā. Divas reizes premjers Streļčenoka lēmumu atcēla, taču trešo reizi nē.

Tāpat KNAB nav izdevies atrast Strīķes darba turpinātāju iestādes iekšējā konkursā. Iepriekš gan publiski izskanējis, ka šim amatam KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks uzrunājis savu studiju biedru, Drošības policijas (DP) izmeklētāju Aldi Višņevski

Tikmēr ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers apliecināja, ka ar ieilgušajiem strīdiem KNAB šobrīd ir novājināts. Ģenerālprokurors norādīja, ka, piemēram, biroja izmeklētāju vidū ir trīs vakances, kas, ņemot vērā kopējo izmeklētāju skaitu, ir ļoti daudz. Tas palielina slodzi uz jau esošajiem izmeklētājiem un pieaug  risks darba kvalitātes sarukšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti